Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Kierownik Kina „Sokół” przeszedł na emeryturę

Przez ostatnie 29 lat związany był ze Starogardzkim Centrum Kultury, w którym odpowiadał za prawidłowe funkcjonowanie Kina „Sokół”. 21 stycznia Czesław Martyn oficjalnie pożegnał się ze współpracownikami. Osobiście podziękował mu także prezydent Starogardu Gdańskiego. – Czesławie, z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jesteś „człowiekiem kina”. Praca była Twoją pasją. Oddawałeś się jej w całości. Zawsze zaangażowany, pełen pomysłów i energii. Takiego będę Cię pamiętał. Pracowało nam się razem świetnie. Bardzo dziękuję Ci za wszystkie lata poświęcone Starogardzkiemu Centrum Kultury – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Przez pierwsze 14 lat swojego życia zawodowego Czesław Martyn pracował w Spółdzielni Kółek Rolniczych Skarszewy na stanowisku specjalista ds. socjalnych i współzawodnictwa. Przez kolejne 7 lat był kierownikiem obiektu LKS Agro Kociewie. Potem jeszcze przez 3 miesiące pracował w Miejskim Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej w Starogardzie Gdańskim. Główną pasją Czesława Martyna jest dobry film, teatr i kabaret. Dlatego przez 29 lat doskonale odnajdywał się w roli kierownika Kina „Sokół”. Gdy w naszym mieście pojawiło się Cinema City świetnie poradził sobie z przekształceniem kina na estradę. Sprowadzał do Starogardu gwiazdy muzyczne i kabaretowe oraz teatralne. Współprowadził Dyskusyjny Klub Filmowy. Zawsze wyróżniał się „wyczuciem” i umiejętnościami sprzedaży wydarzeń. Z Czesławem Martynem pożegnali się wszyscy pracownicy Starogardzkiego Centrum Kultury. Fot. Renata Połomska – Pan Czesław swoją pracę traktował jak drugi dom. Zaangażowany w powierzone zadania, odpowiedzialny, profesjonalny i posiadający duże umiejętności organizacyjne. Zawsze dbający o pozytywny wizerunek Starogardzkiego Centrum Kultury i godnie go reprezentujący. Pan Czesław to osoba o wysokiej kulturze osobistej. Szybko nawiązuje relacje z ludźmi. Muszę podkreślić, że znakomicie radził sobie w kontaktach zarówno z artystami, jak i uczestnikami wydarzeń kulturalnych – powiedziała dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman. – Trudno mi dzisiaj opanować wzruszenie, bo pan Czesław był moim pierwszym przełożonym. Swoją pracę zaczynałam u niego w kinie. Bardzo miło wspominam ten czas – dodała Ewa Roman. Fot. Małgorzata Rogala  

Galeria zdjęć

Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna Pożegnanie Czesława Martyna
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności