Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Kierowcy znów będą sprzedawać bilety

Od 8 czerwca 2020 r. kierowcy starogardzkiej komunikacji miejskiej znów będą sprzedawać bilety. Wprowadzając kolejny etap łagodzenia obostrzeń dotyczących zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19 Miejski Zakład Komunikacji wprowadza zmiany wychodzące naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. Są one kompromisem pomiędzy potrzebą sprzedaży biletów a konieczną ochroną kierowców przed koronawirusem. Stąd decyzja o dalszym wyłączeniu z użytkowania przednich drzwi i przestrzeni bezpośrednio przy kabinach kierowców. Dla ułatwienia transakcji pomniejsza się wydzielone strefy bezpieczeństwa kierowców, udostępniając pasażerom pierwszy rząd siedzeń za kierowcą i przestrzeń pomiędzy nimi. Pasażerowie chcący kupić bilet powinni podchodzić do kabiny kierowcy od środka pojazdu z odliczoną kwotą gotówki. MZK rekomenduje nabywanie biletów poprzez aplikację mobilną moBiLET. Od 1 czerwca za pomocą aplikacji nabyć można także bilet okresowy.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności