Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

"Każde pokolenie ma własny czas". 70 lat MPP nr 6 Modraczek

W murach Miejskiego Publicznego Przedszkola nr 6 „Modraczek” odbył się 4 czerwca br. jubileusz 70-lecia istnienia placówki. Było to dzień pełen wzruszeń, wspomnień i wielu ciepłych słów.  Wszystkich zaproszonych gości powitała dyrektor Przedszkola Agnieszka Radimonas. Uroczystość poprowadzili Martyna Łangowska-Siembida- pracownik placówki wraz z Karolem Szarmańskim- absolwentem przedszkola i jego wieloletnim katechetą.     Oprócz dyrektorek i nauczycielek z zaprzyjaźnionych przedszkoli miejskich, w jubileuszu uczestniczyły także emerytowane i byłe pracownice Modraczka. Uczestnikiem wydarzenia był także absolwent Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 6 - Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, który przybył wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Błedzkim, Przewodniczącą Rady Miasta Anną Benert oraz Naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renatą Połomską.   W pierwszym rzędzie od lewej Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Przewodnicząca RM Anna Benert, z-ca prezydenta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki oraz Naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renata Połomska Wyjątkowym gościem była tego dnia Jadwiga Berendt – emerytowana nauczycielka Modraczka i wychowawczyni z przedszkolnych lat Janusza Stankowiaka. Ich wspólna rozmowa przeniosła wszystkich w czasie przywołując wspomnienia. Jadwiga Berendt Swoje refleksje z minionych lat przedstawiła także zaproszona na jubileusz Janina Lubawska - wieloletnia pracownik Zakładów Farmaceutycznych Polpharma, od których historia Miejskiego Przedszkola nr 6 się zaczęła. Istotnym jest, iż Sala Teatralna, w której odbył się jubileusz, zyskała nowe życie w 2013 roku, dzięki akcji wolontariackiej pracowników Polpharmy w połączeniu z pracownikami "Modraczka". Akcja "Ludzie pomagają ludziom" sprawiła, że sala została wyremontowana i przekształcona w przestrzeń do sztuki i spotkań takich jak tegoroczny Jubileusz. Od lewej Martyna Łangowska-Siembida oraz Janina Lubawska Słowa życzeń i błogosławieństwa popłynęły także z ust zaproszonego na uroczystość ks. Dziekana Janusza Lipskiego, proboszcza parafii św. Wojciecha. ks. Dziekan Janusz Lipski Świętowanie jubileuszu swoimi występami uświetniły osoby, które swoją edukację rozpoczynały w MPP nr 6. Była to m.in. Agata Glejt – obecnie artystka, która z sentymentem wraca do swojego przedszkola i ubogaca środowisko pięknym śpiewem, a swoją pasją i talentem inspiruje kolejne pokolenia. Agata Glejt Towarzyszyła jej Zofia Kamysz, wychowanka Modraczka. Dziś baletnica i miłośniczka klasycznej formy scenicznej. Zosia zaprezentowała nastrojowy układ baletowy, a Agata Glejt w utworze "Laleczka z Saskiej porcelany" wzruszyła publiczność. Zofia Kamysz Piosenkę Lady Pank pt. „Znowu pada deszcz” wykonał muzycznie pnący się w górę lokalny zespół "Progres", w którego składzie również znajdują się wychowankowie Przedszkola numer 6. Są to m.in.: Antoni Radimonas - gitara oraz Gabriel Sprengel - perkusja. W skład zespołu wchodzą także: Konrad Jastrzemski - wokal, Piotr Muchowski- gitara basowa, Filip Kosk - gitara. Zespół muzyczny "Progres" Publiczność zachwycił także występ taneczny w stylu rock and roll w wykonaniu przedszkolaków z grupy „Tulipany”. Przenieśli oni widownię w lata 50-te. Na zakończenie obchodów jubileuszu, w utworze „To były piękne dni…” zaprezentowały się przedszkolaki z gr. "Słoneczniki" przy akompaniamencie Pawła Hapońskiego, wzruszając wszystkich gości. Występ grupy "Tulipany"   Grupa "Słoneczniki" Fot. Edyta Lichy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności