Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Kajakiem po Wierzycy

Kajakowy Piknik nad Wierzycą, który odbył się 3 września w Grodzisku Owidz, był podsumowaniem wspólnego projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą po zabytkach Kociewia". Brały w nim udział cztery gminy: Miasto Starogard Gdański, Gmina Starogard Gdański, Miasto i Gmina Pelplin oraz Miasto Gniew. Efektem projektu jest nowa infrastruktura kajakowa składająca się z 16 obiektów za kwotę pond 5 milionów złotych. Oprócz tego całość rzeki została wyposażona w specjalny system oznakowania wodnego i drogowego. To wszystko sprawia, że jeden z najbardziej malowniczych szlaków kajakowych na Pomorzu, jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów odwiedzających Kociewie. Na uroczystości nie zabrakło włodarzy miast i gmin biorących udział w projekcie oraz osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Obecni byli: Senator Ryszard Świlski, Rafał Wasil Kierownik Przedsięwzięcia Strategicznego Urzędu Marszałkowskiego, wicestarosta starogardzki Patryk Gabriel, wicestarosta tczewski Andrzej Flisik, prezydent miasta Starogard Janusz Stankowiak, zastępcy prezydenta miasta Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki, wójt gminy Starogard Gdański Magdalena Forc-Cherek, burmistrz miasta i gminy Pelplin Mirosław Chyła oraz burmistrz miasta i gminy Gniew Maciej Czarnecki. - Okazuje się że rzeka łączy ludzi. Chciałbym serdecznie podziękować Zarządowi Województwa Pomorskiego, który zdecydował się aby z takim projektem wystąpić do naszych gmin. Mam nadzieję, że to dopiero początek i w przyszłości pojawią się kolejne projekty, które będą mogły tą infrastrukturę poprawiać. Mogę zapewnić, że miasto Starogard chce do turystyki wodnej powrócić i tworzyć wiele ciekawych miejsc na terenie miasta Starogard Gdański na bazie naszej rzeki Wierzyca - powiedział Prezydent Janusz Stankowiak. Uczestnicy kajakowego pikniku mogli skorzystać z mini wypraw kajakowych po zakolu Wierzycy, pobiesiadować przy ognisku czy skosztować poczęstunku, który serwowała Karczma Słowiańska na Podgrodziu. Obejrzeć można było wystawę „Turystyka kajakowa wczoraj i dziś”. Na najmłodszych czekał wielki dmuchaniec, festiwal baniek mydlanych, balonowe zoo, warsztaty zumby oraz salsation. Zorganizowano konkursy z nagrodami. Na scenie popołudnie umiliła grupa szantowa Zrefowani. Całość projektu wpisuje się w przedsięwzięcie realizowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego pod nazwą "Pomorskie Szlaki Kajakowe".

Galeria zdjęć

Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy Piknik Kajakowy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności