Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Jolanta Olejnik przeszła na emeryturę

Niespełna 41 lat temu rozpoczęła służbę na rzecz oświaty. Najpierw jako nauczyciel Przedszkola Nr 6 „Polfa”, następnie w Miejskim Przedszkolu Publicznym Nr 10, w którym od 2000 r. piastując stanowisko dyrektora w pełni poświęcała się nauczaniu i wychowywaniu najmłodszych starogardzian. Podczas spotkania dyrektorów szkół i przedszkoli, 9 lutego wiceprezydent miasta Maciej Kalinowski pożegnał odchodzącą na emeryturę Jolantę Olejnik. Obejmując stanowisko dyrektora przedszkola Jolanta Olejnik postanowiła wprowadzić innowacyjne i przyjazne warunki oraz metody nauczania, wychowania i opieki, a także współtworzyć sprzyjające rozwojowi przedszkola sposoby zarządzania. Przez te wszystkie lata ewaluował system polskiej, w tym starogardzkiej oświaty. Pani Jolanta była otwarta na zachodzące zmiany, zarówno w przedszkolnej infrastrukturze, jak i w organizacji przedszkola i z sukcesem je wprowadzała. Dbała Pani o jakość i atrakcyjność zajęć, o rozwój zawodowy nauczycieli, o zewnętrzne wsparcie i społeczną akceptację działań placówki. – Ze szczególnym zaangażowaniem zabiegała Pani o serdeczną, przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę dla wychowanków, o ich bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój. Proszę przyjąć podziękowania za każde spotkanie, za udzielone rady i wsparcie, za serce oddane nauczaniu i wychowaniu oraz za trud włożony w kierowanie i zarządzanie – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. społecznych Maciej Kalinowski. Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. społecznych Maciej Kalinowski żegna odchodzącą na emeryturę dyrektor MPP 10 "Słoneczna Kraina" Jolantę Olejnik.  – Zakończenie pracy zawodowej to nie była łatwa decyzja. Bardzo dziękuję Panu Wiceprezydentowi Maciejowi Kalinowskiemu i Pani Naczelnik Wydziału Spraw Spoecznych Agnieszce Buczyńskiej, że zgodzili się na to, bym przeszła już na emeryturę. Miało być inaczej. Planowałam popracować dłużej, ale życie pisze swoje scenariusze. Było mi z Wami wszystkimi cudownie. Kochałam swoją pracę. Była dla mnie wielką przyjemnością i pasją – mówiła Jolanta Olejnik. Upominki od przyjaciół z naszego partnerskiego miasta Borysław w Ukrainie trafiły do MPP 8 "Bajeczka". Odebrała je dyrektor Zofia Czerwińska. Koleżankę pożegnali oczywiście także dyrektorzy pozostałych placówek. Spotkanie było także doskonałą okazją do przekazania prezentów, które starogardzkim dzieciom przywiozły dzieci i młodzież z naszego partnerskiego miasta Borysław w Ukrainie. Fot. Małgorzata Rogala

Galeria zdjęć

Jolanta Olejnik przeszła na emeryturę Jolanta Olejnik przeszła na emeryturę Jolanta Olejnik przeszła na emeryturę Jolanta Olejnik przeszła na emeryturę
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności