Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju
Jak co roku Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do starogardzkich instytucji. W środę, 22 grudnia świąteczna sztafeta zatrzymała się w Urzędzie Miasta. Z rąk harcerzy zapaloną świecę odebrali przedstawiciele lokalnych władz.
Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Starogardzie Gdańskim jak co roku uczestniczył w akcji przekazywania symbolicznego ognia, pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień, zapalony w grocie betlejemskiej, za sprawą skautów z całego świata przemierza długą drogę, by poprzez kraje i kontynenty dotrzeć m.in. do Polski. Harcerki i harcerze odebrali go 12 grudnia w Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. Od tego ognia zapalane są teraz świece Caritasu, które trafiają do wielu środowisk, instytucji i domów.
Do Urzędu Miasta świąteczna sztafeta zawitała w środę 22 grudnia br. Tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miasta starogardzcy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju prezydentom, radnym i pracownikom magistratu.
Starogardzcy harcerze przynieśli do Urzędu Miasta Betlejemskie Światło Pokoju.
Betlejemskie Światło Pokoju, jak sama nazwa wskazuje, jest symbolem pokoju. W tym roku ma też dać światu nową nadzieję - pełną ciepła i miłości, która ma moc rozświetlić naszą codzienność blaskiem nowości lepszego życia, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie troski o zdrowie i bezpieczeństwo własne i najbliższych.
- Dzieląc się tym dobrem, chcemy podziękować władzom za służbę pełnioną na rzecz naszego miasta w tym ciężkim czasie. Niech ten ogień rozświetla Państwu drogą, wskazuje właściwe kierunki i daje nadzieję. Życzymy wytrwałości, nieustannej odporności na wielu płaszczyznach i powodzenia w nadchodzącym Nowym Roku 2022 – powiedzieli harcerze 19 DH „Globtroterzy” drużynowy Maksym Domkowski i druhna Jagoda Raszeja.
Betlejemskie Światło Pokoju z rak harcerzy Maksyma Domkowskiego i Jagody Raszei przyjęli przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz prezydent miasta Janusz Stankowiak
Zgodnie z tegoroczną ideą Betlejemskiego Światła Pokoju harcerze pragną zaszczepić w ludziach wiarą w nadzieję wbrew nadziei, niosąc im dar braterstwa i życzliwości. Sami umocnieni wielomiesięczną służbą na rzecz drugiego człowieka, pragną w ten sposób umacniać wiarę na lepsze jutro, realizując znane wszystkim słowa założyciela skautingu, gen. Roberta Baden-Powella: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”.
W imieniu obdarowanych harcerzom podziękowali Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.
- Dziękujemy i niech to światło rozpromienia nas wszystkim, wszystkich mieszkańców, nieustannie prowokując do dzielenia się dobrocią– powiedzieli.
fot. Magdalena Dalecka
Starogardzcy harcerze przynieśli do Urzędu Miasta Betlejemskie Światło Pokoju.
Betlejemskie Światło Pokoju, jak sama nazwa wskazuje, jest symbolem pokoju. W tym roku ma też dać światu nową nadzieję - pełną ciepła i miłości, która ma moc rozświetlić naszą codzienność blaskiem nowości lepszego życia, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie troski o zdrowie i bezpieczeństwo własne i najbliższych.
- Dzieląc się tym dobrem, chcemy podziękować władzom za służbę pełnioną na rzecz naszego miasta w tym ciężkim czasie. Niech ten ogień rozświetla Państwu drogą, wskazuje właściwe kierunki i daje nadzieję. Życzymy wytrwałości, nieustannej odporności na wielu płaszczyznach i powodzenia w nadchodzącym Nowym Roku 2022 – powiedzieli harcerze 19 DH „Globtroterzy” drużynowy Maksym Domkowski i druhna Jagoda Raszeja.
Betlejemskie Światło Pokoju z rak harcerzy Maksyma Domkowskiego i Jagody Raszei przyjęli przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz prezydent miasta Janusz Stankowiak
Zgodnie z tegoroczną ideą Betlejemskiego Światła Pokoju harcerze pragną zaszczepić w ludziach wiarą w nadzieję wbrew nadziei, niosąc im dar braterstwa i życzliwości. Sami umocnieni wielomiesięczną służbą na rzecz drugiego człowieka, pragną w ten sposób umacniać wiarę na lepsze jutro, realizując znane wszystkim słowa założyciela skautingu, gen. Roberta Baden-Powella: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”.
W imieniu obdarowanych harcerzom podziękowali Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.
- Dziękujemy i niech to światło rozpromienia nas wszystkim, wszystkich mieszkańców, nieustannie prowokując do dzielenia się dobrocią– powiedzieli.
fot. Magdalena Dalecka
