Gwiazdy telewizyjnego show zatańczą w Starogardzie. Zapraszamy!
3 listopada w Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby odbędzie się „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – IV Memoriał Edwarda Kowalke”. Podczas wieczornej gali w specjalnym pokazie zatańczą Jan i Lenka Klimentowie – znani z udziału w telewizyjnym show „Dancing with the Star”. Starogardzką galę po raz trzeci poprowadzi Iwona Pavlović – jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami”.
Raz w roku starogardzka hala miejska zamienia się w wielką salę balową. Do Starogardu przyjeżdżają tancerze, przyjaciele i miłośnicy tańca towarzyskiego, by uczestniczyć w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego. Turniej poświęcony jest Edwardowi Kowalke – trenerowi i wychowawcy kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędzi Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz inicjatorowi i twórcy w 1977 roku jednego z najstarszych w Polsce – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”.
Podczas trzech ostatnich edycji w Starogardzie zatańczyło ponad 500 par z Polski i z zagranicy (Rosja) m.in. z Trójmiasta, Warszawy, Torunia, Słupska, Elbląga, Bydgoszczy, Helu, Kwidzyna, Tczewa, Chojnic, Piły, Ełka, Żukowa, Olecka, Koszalina, Morągowa, Szczecinka, Kostkowa, Kołobrzegu, Rumi i Kaliningradu.
III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Memoriał Edwarda Kowalke
Co roku wydarzenie wzbudza wielkie emocje. Oprócz par tanecznych, które walczą o miejsca na podium, widzowie mogą podziwiać mistrzów tańca towarzyskiego w specjalnie przygotowanych pokazach. Dotychczas zaprezentowali się: Igor Wilczyński (starogardzianin) i Irina Grishina – mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz – finaliści Mistrzostw Świata i Europy, uczestnicy programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, półfinaliści programu „World of Dance”.
Jan i Lena Klimentowie
3 listopada br. podczas wieczornej gali zatańczą sympatyczni Czesi Jan i Lenka Klimentowie – popularni tancerzy programu „Dancing with the stars”.
Lenkę Kliment widzowie poznali w ósmym sezonie „Dancing with the Stars”. Ma wielki talent do tańca. W poprzedniej edycji w parze z Jakubem Kucnerem zajęła czwarte miejsce.
Jan Kliment rozpoczął naukę tańca w wieku 17 lat, zainspirowany filmem „Dirty Dancing”. Zawodowo tańczył z Petrą Kostovcikov, z którą dotarł do finału Mistrzostw Europy w tańcu towarzyskim oraz sześciokrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Czech, a w 2002 zdobył tytuł mistrzowski, dzięki czemu wyjechali na Kubę. Tam szlifowali technikę u kubańskich instruktorów tańca. W 2003 ponownie zdobył mistrzostwo Czech, tym razem z Ewą Szabatin. Później tańczył z Szwajcarką Laurą Stefanie Hafner, z którą pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Szwajcarii. Jest też pięciokrotnym mistrzem Polski oraz trenerem i sędzią World Dance Council. Reprezentuje klasę „B” w tańcach standardowych oraz najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.
Popularność w Polsce zdobył dzięki programowi TVN „Taniec z gwiazdami”. W latach 2009–2011 jego partnerkami były kolejno: Natasza Urbańska (jesień 2009), Katarzyna Grochola (wiosna 2010), Edyta Górniak (jesień 2010) i Weronika Marczuk (jesień 2011). Od 2014 występuje jako trener tańca w programie telewizji Polsat „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jego partnerkami w programie były, kolejno: Natalia Siwiec, Anna Wyszkoni, Ewa Kasprzyk, Cleo, Julia Wróblewska, Misheel Jargalsaikhan, Natalia Szroeder, Beata Tadla i Joanna Mazur. Z trzema ostatnimi wygrał finały odpowiednio siódmej, ósmej i dziewiątej edycji programu.
Małżeństwo zaprezentuje się w dziesiątej edycji popularnego show, które rusza jesienią. Lenka zatańczy z Rafałem Szatanem (mężem Barbary Kurdej-Szatan), a Jan z Moniką Miller (wnuczką byłego premiera Leszka Millera).
Iwona Pavlović
Po raz trzeci wieczorną galę Memoriału Edwarda Kowalke poprowadzi Iwona Pavlović jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami” i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Wielokrotna Mistrzyni Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzyni w tańcach standardowych i mistrzyni w tańcach latynoamerykańskich. Wszyscy, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach Turnieju, wiedzą, że Iwona Pavlović doskonale potrafi rozruszać całą widownię, wprowadzając w ja znakomity nastrój. Jej ulubionym tańcem jest rumba. – To najbardziej emocjonalny taniec. Opowiada o kobiecie i oddaje jej piękno. Tak naprawdę każda tancerka inaczej oddaje charakter rumby. Ile tancerek – tyle rumb – mówi Iwona Pavlović.
Tradycją turnieju w Starogardzie Gdańskim jest wspólny taniec tancerzy, sędziów, gości i publiczności. W tym roku również zatańczą walca wiedeńskiego ku czci Edwarda Kowalke.
Impreza odbywa się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego.
Jak co roku całodzienne wydarzenie składać się będzie z trzech bloków. W dwóch pierwszych zaprezentują się tancerze od wieku przedszkolnego, poprzez pary sportowe różnych klas tanecznych i wiekowych, aż do kategorii „Hobby” osób dorosłych, które z pasją podchodzą do nauki tańca. Trzeci blok, czyli uroczysta Gala, rozpocznie się o godzinie 18:00. W tej części zaprezentują się najlepsi tancerze, którzy tego dnia przyjadą do Starogardu Gdańskiego.
Serdecznie zapraszamy!
III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Memoriał Edwarda Kowalke
Co roku wydarzenie wzbudza wielkie emocje. Oprócz par tanecznych, które walczą o miejsca na podium, widzowie mogą podziwiać mistrzów tańca towarzyskiego w specjalnie przygotowanych pokazach. Dotychczas zaprezentowali się: Igor Wilczyński (starogardzianin) i Irina Grishina – mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz – finaliści Mistrzostw Świata i Europy, uczestnicy programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, półfinaliści programu „World of Dance”.
Jan i Lena Klimentowie
3 listopada br. podczas wieczornej gali zatańczą sympatyczni Czesi Jan i Lenka Klimentowie – popularni tancerzy programu „Dancing with the stars”.
Lenkę Kliment widzowie poznali w ósmym sezonie „Dancing with the Stars”. Ma wielki talent do tańca. W poprzedniej edycji w parze z Jakubem Kucnerem zajęła czwarte miejsce.
Jan Kliment rozpoczął naukę tańca w wieku 17 lat, zainspirowany filmem „Dirty Dancing”. Zawodowo tańczył z Petrą Kostovcikov, z którą dotarł do finału Mistrzostw Europy w tańcu towarzyskim oraz sześciokrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Czech, a w 2002 zdobył tytuł mistrzowski, dzięki czemu wyjechali na Kubę. Tam szlifowali technikę u kubańskich instruktorów tańca. W 2003 ponownie zdobył mistrzostwo Czech, tym razem z Ewą Szabatin. Później tańczył z Szwajcarką Laurą Stefanie Hafner, z którą pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Szwajcarii. Jest też pięciokrotnym mistrzem Polski oraz trenerem i sędzią World Dance Council. Reprezentuje klasę „B” w tańcach standardowych oraz najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.
Popularność w Polsce zdobył dzięki programowi TVN „Taniec z gwiazdami”. W latach 2009–2011 jego partnerkami były kolejno: Natasza Urbańska (jesień 2009), Katarzyna Grochola (wiosna 2010), Edyta Górniak (jesień 2010) i Weronika Marczuk (jesień 2011). Od 2014 występuje jako trener tańca w programie telewizji Polsat „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jego partnerkami w programie były, kolejno: Natalia Siwiec, Anna Wyszkoni, Ewa Kasprzyk, Cleo, Julia Wróblewska, Misheel Jargalsaikhan, Natalia Szroeder, Beata Tadla i Joanna Mazur. Z trzema ostatnimi wygrał finały odpowiednio siódmej, ósmej i dziewiątej edycji programu.
Małżeństwo zaprezentuje się w dziesiątej edycji popularnego show, które rusza jesienią. Lenka zatańczy z Rafałem Szatanem (mężem Barbary Kurdej-Szatan), a Jan z Moniką Miller (wnuczką byłego premiera Leszka Millera).
Iwona Pavlović
Po raz trzeci wieczorną galę Memoriału Edwarda Kowalke poprowadzi Iwona Pavlović jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami” i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Wielokrotna Mistrzyni Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzyni w tańcach standardowych i mistrzyni w tańcach latynoamerykańskich. Wszyscy, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach Turnieju, wiedzą, że Iwona Pavlović doskonale potrafi rozruszać całą widownię, wprowadzając w ja znakomity nastrój. Jej ulubionym tańcem jest rumba. – To najbardziej emocjonalny taniec. Opowiada o kobiecie i oddaje jej piękno. Tak naprawdę każda tancerka inaczej oddaje charakter rumby. Ile tancerek – tyle rumb – mówi Iwona Pavlović.
Tradycją turnieju w Starogardzie Gdańskim jest wspólny taniec tancerzy, sędziów, gości i publiczności. W tym roku również zatańczą walca wiedeńskiego ku czci Edwarda Kowalke.
Impreza odbywa się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego.
Jak co roku całodzienne wydarzenie składać się będzie z trzech bloków. W dwóch pierwszych zaprezentują się tancerze od wieku przedszkolnego, poprzez pary sportowe różnych klas tanecznych i wiekowych, aż do kategorii „Hobby” osób dorosłych, które z pasją podchodzą do nauki tańca. Trzeci blok, czyli uroczysta Gala, rozpocznie się o godzinie 18:00. W tej części zaprezentują się najlepsi tancerze, którzy tego dnia przyjadą do Starogardu Gdańskiego.
Serdecznie zapraszamy!