Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z szprychy.com

Jak co roku Starogard Gdański uczestniczy w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Kampania trwa od 16 do 22 września. Ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. W 2018 roku hasłem kampanii jest Multimodalność, a sloganem Przesiadaj się i jedź! Program ETZT 2018 w Starogardzie Gdańskim ➡ 16 września (niedziela) godz. 15.00 – 18.00 – Dom dla Anioła. Piłkarski mecz charytatywny. mecz charytatywny piłki nożnej Reprezentacja TVP – Przyjaciele Tatiany na Stadionie Miejskim im. K. Deyny ➡ 17 września (poniedziałek) godz. 11.00 – 13.00 – EKO PARK działania plastyczne i ruchowe dla dzieci i młodzieży w Parku „Nowe Oblicze” przy Starogardzkie Centrum Kultury ➡ 17 września (poniedziałek) godz. 13.00 – 17.00 – SPRAWDŹ SWÓJ ROWER darmowe przeglądy rowerowe przy bramie towarowej nr 2 Zakładów Farmaceutycznych Polpharma w Starogardzie Gd. ➡ 18 września (wtorek) godz.12.00 – 18.00 – ROWEREM NA ZAKUPY darmowe przeglądy rowerowe w Salon Rowerowy Kross Starogard Gdańskiul. Zblewska 10 ➡ 19 września (środa) godz. 6.30 – 9.00 – ŚRODA ROWEROWA wręczanie upominków rowerzystom na skrzyżowaniach miejskich ➡ 20 września (czwartek) godz. 13.00-20.00 – KAŻDY WSPINAĆ SIĘ MOŻE… darmowe wejście na Ściana Wspinaczkowa OSIR dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy przyjadą rowerem na ścianę wspinaczkową ➡ 21 września (piątek) godz. 12:00 – 14.00 DZIEŃ BEZ SAMOCHODU z GPEC Starogard – Starogardzka Masa Rowerowa przejazd rowerzystów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych ulicami miasta ➡ 22 września (sobota) godz. 10.00 – 20.00 – KAWA ZA ZETA w kawiarni Dzienna Dawka Kawiarnia ul. Browarowa 1 każdy mieszkaniec Starogardu będzie mógł wypić kawę za 1 zł ➡ 22.września (sobota) DARMOWY PRZEJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ MZK Starogard Gdański możliwość bezpłatnego przejazdu komunikacja miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego. Starogard stawia na bycie EKO! - od lipca 2018 roku po miesicie jeździ 11 nowych, niskopodłogowych i ekologicznych autobusów marki AUTOSAN, - nowe stojaki dla rowerów pojawiły się przy Szkole Podstawowej nr 8 i placach zabaw - w mieście rowerzyści mogą jeździć po ścieżkach rowerowych o łącznej długości 26 km - przebudowana Aleja Wojska Polskiego z nowoczesnym deptakiem i ścieżką da rowerów sprzyja spacerom i aktywnemu stylowi życia W ramach całego tygodnia wszyscy chętni starogardzianie będą mogli uczestniczyć w zabawie pn. BEZ AUTA DO PRACY, która polegać będzie na zrobieniu sobie zdjęcia w podróży bez samochodu do pracy, bądź szkoły oraz udostępnieniu go na portalu facebook.com i opisaniu hasztagiem #ETZTwStg – każdy uczestnik zabawy będzie brał udział losowaniu nagrody. Więcej informacji na stronach: http://www.mobilityweek.eu/ http://osir.com.pl/2018/09/11/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-z-szprychy-com/  
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności