Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Dzisiaj każda pomoc jest na wagę złota

Kolejnych 160 przyłbic trafi do pracowników służby zdrowia i Miejskiego Zakładu Komunikacji. To dar od firmy AKOMEX, która na co dzień zajmuje się produkcją opakowań. 20 kwietnia prezydent miasta Janusz Stankowiak i wiceprezydent Tadeusz Błędzki odebrali od Janusza Jaroszyńskiego dyrektora produkcji firmy AKOMEX  - 160 ochron na twarz, wykonanych z przeźroczystej folii. - Przyłbice będą dobrze chronić twarze pracowników, którzy pracują na stanowiskach nieobciążonych ruchowo. Zasłaniają całą twarz i będą pasować na każdą głowę, bo zapięcie jest  regulowane z tyłu – powiedział Janusz Jaroszyński. Dyrektor produkcji firmy Akomex Janusz Jaroszyński prezentuje sposób zakładania przyłbic ochronnych - Patent wymyślił jeden z naszych stałych klientów. Zrobił szablon i wyciął go w foli, która łatwo się wygina, ale jest na tyle twarda, żeby spełniać  funkcję ochronną. W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, profilaktyka jest najważniejsza. Skoro dysponowaliśmy odpowiednią folią, postanowiliśmy pomóc. Część przyłbic trafiła do Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie mieści się fila naszego zakładu, część przeznaczyliśmy na pomoc starogardzianom – dodał dyrektor produkcji. Prezydenci podziękowali za dar, informując, że maski ochronne zostaną na pewno dobrze wykorzystane. Otrzymają je pracownicy służby zdrowia i Miejskiego Zakładu Komunikacji. - W tej chwili prowadzimy intensywne odkażanie miasta. Dezynfekowane są ciągi komunikacyjne, wiaty przystankowe oraz autobusy. Maski przydadzą się pracownikom MZK – powiedział prezydent. fot. Magdalena Dalecka

Galeria zdjęć

przyłbice ochronne przyłbice ochronne przyłbice ochronne
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności