Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Dzień Podziemnego Państwa Polskiego oczami dzieci

27 września obchodzimy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. Z tej okazji dzieci ze starogardzkich szkół podstawowych przedstawiły pod Ratuszem Miejskim swoje prace plastyczne. Wyraziły w ten sposób szacunek do wydarzeń z września 1939 roku.   Prezydent Miasta Janusz Stankowiak przywitał dzieci pod Ratuszem Miejskim. Docenił ich inwencję twórczą oraz wiedzę, jaką posiadają na temat tamtych historycznych wydarzeń. -Patrząc na Wasze prace widzę, że wiecie czym było Państwo Podziemne- mówił prezydent Stankowiak. - Udowadniacie, że również w taki sposób można wyrażać swój patriotyzm wobec tamtych trudnych i ważnych czasów. Bardzo Wam za to dziękuję. Rocznica DPPP  ma przypominać nam, że w nocy z 26 na 27 września 1939 roku powstała Służba Zwycięstwu Polski - konspiracyjna organizacja wojskowa mająca toczyć walkę przeciwko okupantom. Wystawę prac obejrzeć będzie można od 28 września br. w siedzibie Urzędu Miasta (I piętro). Zapraszamy.    
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności