Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Dzielili się opłatkiem. Spotkanie świąteczne NSZZ "Solidarność"

Członkowie starogardzkiego oddziału NSZZ „Solidarność” spotkali się dziś w Restauracji „Ogródek” na specjalnie dla nich przygotowanej Wigilii. Była to okazja do złożenia świątecznych życzeń i rozmów, a także symbolicznego podzielenia się opłatkiem. Gości przywitał kierownik Oddziału ZRG w Starogardzie Gdańskim Tomasz Muszyński. Tomasz Muszyński wita gości Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Starosta Starogardzki Kazimierz Chyła, Zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim Krystyna Sobiecka, proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Ksiądz Janusz Lipski oraz przewodniczący ZRG NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla. - Serdecznie dziękuję za zaproszenie mnie na dzisiejsze spotkanie - powitał zebranych Prezydent Janusz Stankowiak. - Zawsze z wielką przyjemnością przychodzę do Państwa. Żyjemy obecnie w nieco niespokojnym świecie bo od kilku lat doświadczamy niekoniecznie pozytywnych wydarzeń. Zawirowania geopolityczne, gospodarcze.. Ale, będąc takim niepoprawnym optymistą wierzę, że będzie wreszcie po prostu dobrze. I życzę Państwu i sobie abyśmy doczekali się wreszcie stabilizacji i komfortu - dodał. Niech te święta będą zdrowe i spokojne, a w nowy 2024 rok abyście wkroczyli z optymizmem takim jak mój. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak zwrócił się ze słowami życzeń do gości Głos zabrał także Ksiądz Janusz Lipski. - Boże Narodzenie jest czasem, który wnosi pokój w nasze serca i jest czasem refleksji – rozpoczął. - My nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić siebie... Możemy popracować nad sobą abyśmy my darzyli drugiego człowieka szacunkiem, większym zrozumieniem, z większą życzliwością – mówił. Abyśmy umieli się szanować nawet jeżeli inaczej myślimy, nawet jeżeli mamy inne poglądy, musimy się szanować. Tajemnica Bożego Narodzenia nam o tym przypomina. W tej tajemnicy musimy umieć szukać rozwiązań na nasze ludzkie, codzienne problemy. I tego chciałbym wszystkim życzyć - żaby w przeżywaniu tej tajemnicy, w tym gronie w jakim się znajdujemy, a także w gronie najbliższych i w gronie rodzin - abyśmy pomyśleli o tym, że to czas refleksji nad naszym życiem, czas otwarcia się na pokój, na życzliwość, na wzajemny szacunek. Tego życzę Państwu na tegoroczne święta Bożego Narodzenia i na cały Nowy Rok 2024. Fot. Anna Więckiewicz   

Galeria zdjęć

opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ opłatek SOLIDARNOŚĆ
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności