Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Dla potrzebujących, seniorów i samotnych

Jak zawsze, z okazji Świąt Bożego Narodzenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował paczki dla osób starszych i samotnych. W tym roku wsparcie realizowane jest także w ramach rządowego programu „Wspieraj seniora”, do którego Miasto przystąpiło. – Każdego roku „Hej kolęda, kolęda” było okazją do spotkania ubogich i samotnych mieszkańców Starogardu Gdańskiego z Prezydentem Miasta, składania życzeń, śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Urszula Ossowska. Pomocnikami Św. Mikołaja byli pracownicy socjalni MOPS-u i kadra Dziennego Domu Senior+. Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Dla wielu było to jedyne świąteczne spotkanie. Ze względu na pandemię koronawirusa, planowane po raz 19. kolędowanie nie mogło odbyć się w tradycyjnej formie. Jednak nikt nie wyobrażał sobie, aby osoby w potrzebie pozostawić bez szczególnego świątecznego wsparcia, bez świątecznych prezentów. – Łącznie przygotowaliśmy 339 paczek, które dzięki „MOPS-owym pomagaczom” od 4 do 16 grudnia docierały do potrzebujących. Koszt paczek to prawie 40 tys. zł – informuje Urszula Ossowska. W paczkach znalazły się artykuły spożywcze, opłatek oraz życzenia od Prezydenta Miasta. Fot. Bożena Bielińska/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
15 grudnia w holu Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, oprócz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, paczki osobiście wydawali prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak i jego poprzednik Edmund Stachowicz. Fot. Małgorzata Rogala

Galeria zdjęć

Hej Kolęda, Kolęda 2020 Hej Kolęda, Kolęda 2020 Hej Kolęda, Kolęda 2020 Hej Kolęda, Kolęda 2020 Hej Kolęda, Kolęda 2020 Hej Kolęda, Kolęda 2020 Hej Kolęda, Kolęda 2020 Hej Kolęda, Kolęda 2020 Hej Kolęda, Kolęda 2020
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności