Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Bo odblask to bardzo ważna rzecz!

W dniach 18-31 stycznia Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim prowadziła działanie w ramach akcji ,,Bądź widoczny – odblask to nie obciach''. Strażnicy szczególną opieką otoczyli wracających do szkół po długiej przerwie uczniów klas I-III. Wzmożone patrole Straży Miejskiej odbywały się w okolicach starogardzkich placówek oświatowych. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo dzieci, stan odśnieżania chodników, parkowanie pojazdów w otoczeniu szkół, oświetlenie drogi do placówek czy też noszenie elementów odblaskowych przez najmłodszych. Dodatkowo przeprowadzono 48 kontroli. Starogardzka Straż Miejska rozdała najmłodszym uczniom z klas pierwszych 541 elementów odblaskowych. Dzieci otrzymały opaski na rękę, zawieszki na plecaki, nalepki odblaskowe oraz odblaski na koła od rowerów. Odblaski zwiększają widoczność dziecka na drodze, nie tylko w całkowitej ciemności, ale też w półmroku. Pochmurny dzień, śnieg i wieczór zapadający szybko  to wystarczające powody, by mali mieszkańcy naszego miasta zostali wyposażeni w odpowiednie elementy odblaskowe.  Jeśli chcemy mieć pewność, że dziecko zawsze będzie miało przy sobie odblaskowy gadżet, najlepiej na stałe przyczepić do plecaka i do kurtki odblaskowe zawieszki.  Wyposażając dziecko w odblaski i wyjaśniając mu metodę ich działania kształtujemy w nim poczucie odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo. W trosce o bezpieczeństwo dziecka warto wyposażyć je w odblaskowe gadżety. Na zdjęciu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8.O noszeniu odblasków przypominamy regularnie. Chcemy uświadomić najmłodszym, że ich używanie jest niezwykle istotne. Jesteśmy dzięki nim bardziej widoczni na drodze, co zdecydowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy szybko zapada zmrok. Prawidłowo noszone elementy odblaskowe mogą uratować życie pieszym – wyjaśnia prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas Organizatorem akcji jest Prefektura Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego. W szkołach podstawowych województwa pomorskiego rozdano ponad 3000 elementów odblaskowych oraz przeprowadzono 552 kontrole ze szczególną uwagą na bezpieczeństwo dzieci. W związku z pandemią zajęcia z dziećmi odnośnie bezpieczeństwa odbywały się online a odblaski zostały przekazane na ręce dyrektorów szkół. W działaniach udział brały Straże Miejskie z Województwa Pomorskiego: Gdańsk, Gdynia, Rumia, Kartuzy, Malbork, Kwidzyn, Władysławowo, Pelplin, Straż Gminna w Kościerzynie. Koordynatorem całego wydarzenia była Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim. Pamiętajmy, że nawet jeden mały odblask, widoczny dla kierującego może uratować życie.  

Galeria zdjęć

Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie Odblask podsumowanie
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności