Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Bezpieczny Senior

17 lutego uczestników zajęć w Dziennym Domu Senior+ odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Głównym tematem spotkania były zagrożenia, z jakimi seniorzy mogą spotkać się na drodze. – Na początku omówiliśmy zakres działań i zadań, jakie na co dzień wykonuje Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim. Podczas wizyty skupiliśmy się jednak na niebezpieczeństwach związanych z ruchem drogowym – mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas. W ramach akcji ,,Odblask to nie obciach'', której celem jest wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego nawyku noszenia odblasków, strażnicy przypomnieli seniorom jak i kiedy należy ich używać. – Wykorzystaliśmy ,,magiczną tubę”, która w bardzo prosty, skuteczny sposób pokazuje, że dla podniesienia naszego bezpieczeństwa w ruchu drogowym warto nosić odblaski bądź elementy odblaskowe. Seniorzy byli bardzo aktywni. Zadawali pytania, wyrażali swoje opinie – opowiada Krystyna Kwidzińska-Kulas. Na zakończenie spotkania wszyscy seniorzy otrzymali opaski odblaskowe.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności