Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Bezpiecznie w autobusach i na przystankach

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów oraz obsługi autobusów każdorazowo przy zjeździe do zajezdni Miejski Zakład Komunikacji dezynfekuje wszystkie elementy pojazdu. Czyszczone są poręcze, przyciski, kasownik, biletomaty i uchwyty, które stanowią potencjalne zagrożenie przenoszenia się wirusa SARS CoV 2. – W autobusach oznaczone zostały miejsca, które powinny pozostać wolne. Bez trudu znaleźć można także informację o maksymalnej ilości pasażerów, którzy jednorazowo mogą znajdować się w autobusie – mówi Piotr Pawłowski z MZK. Na bieżąco prowadzona jest również profilaktyczna dezynfekcja wiat przystankowych oraz elementów wyposażenia przystanków komunikacji miejskiej. Zarówno w autobusach, jak i w oczekiwaniu na ich przyjazd mieszkańcy Starogardu Gdańskiego mogą czuć się bezpiecznie. Dezynfekcja wiaty przystankowej na Rynku. Przypominamy, że od 21 marca na czas zagrożenia epidemicznego kursowanie autobusów w dni powszednie ograniczone jest do rozkładu jazdy obowiązującego w soboty, natomiast w niedziele komunikacja miejska zawieszona jest całkowicie. W autobusach wydzielono strefę przedniego pomostu przy kierowcy. Oznacza to wyłączenie przednich drzwi pojazdu i brak możliwości zakupu biletu u kierującego. Ograniczenia obowiązują do odwołania.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności