Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Bezpieczni pierwszoklasiści

Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny. W pobliżu szkół i na prowadzących do nich drogach pojawia się mnóstwo dzieci. Muszą mieć one wiedzę na temat możliwych zagrożeń i wiedzieć jak ich unikać. W Starogardzie Gdańskim trwa właśnie akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły”. W ramach wspólnego projektu Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji odbywają się spotkania z uczniami szkół podstawowych. Dzieci mają na nich okazję przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego i dowiedzieć się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Takie spotkania są ważne szczególnie dla pierwszoklasistów. 11 września z uczniami pierwszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II spotkał się też zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski. Wspólnie z dyrektorem Ryszardem Hapońskim oraz nauczycielkami rozdawał odblaskowe worki do butów i opaski. Rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa. – Dzisiaj dostajecie od nas odblaski. Noście je ze sobą zawsze. Dni są teraz coraz krótsze. Szybko robi się ciemno, a one sprawią, że będziecie widoczni na drodze. Kierowcy z daleka będą mogli Was zobaczyć. Pamiętajcie o tym – tłumaczył wiceprezydent Maciej Kalinowski. Spotkanie zakończył występ wokalny jednej z uczennic i obowiązkowe wspólne zdjęcie. Fot. Małgorzata Rogala " order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]  

Galeria zdjęć

Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków Odblaski dla pierwszaków
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności