Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Bezpieczne ferie

Ferie to czas odpoczynku i relaksu. Straż Miejska odwiedziła uczestników zajęć organizowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Kociewie”, aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać podczas zimowych zabaw. – Nigdy nie można wchodzić na zamarznięte rzeki, stawy, jeziora. Należy korzystać tylko z miejsc specjalnie do tego wyznaczonych. Na sankach można zjeżdżać w miejscach oddalonych od ulicy, a kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych i pod nadzorem osób dorosłych – mówiła dzieciom Krystyna Kwidzińska-Kulas, zastępca komendanta Straży Miejskiej. Strażniczka tłumaczyła też jak należy się zachować podczas spotkania z osobą nieznajomą. Do kogo i w jaki sposób można zwrócić się o pomoc. Przypomniała też o noszeniu odblasków i numerach alarmowych. 14 lutego dzieci odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej. Najbardziej zainteresowane były medalami jednego ze strażników st. inspektora Artura Stosika, który od kilu lat bierze czynny udział w różnych biegach, triathlonach. Ostatnio też morsuje. Kolekcja jego nagród jest naprawdę imponująca. Nic więc dziwnego, że zrobiła tak wielkie wrażenie na uczestnikach ferii zimowych w SM „Kociewie”. Mali goście w siedzibie Straży Miejskiej.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności