Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Bezpieczna droga do szkoły ze Strażą Miejską

22 sierpnia po raz kolejny ruszyła akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Prowadzi ją Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Koordynatorem jest Straż Miejska w Kartuzach. W kampanii uczestniczy 15 straży Gminnych i Miejskich z województwa pomorskiego.

Pierwszy etap

Akcja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy potrwa do 31 sierpnia. W tym czasie strażnicy będą zwracać szczególną uwagę na okolice przy szkołach. - Będziemy zwracać uwagę na czytelność znaków drogowych, stan sygnalizacji świetlnych w obrębie skrzyżowań, stan chodników, stan konarów drzew ze zwróceniem uwagi na uschnięte gałęzie. Wszelkie ujawnione nieprawidłowości na bieżąco będą przekazywane do właściwych instytucji – podkreśla prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas. Drugi etap „Bezpiecznej drogi do szkoły” odbywać się będzie w dniach 1–16 września. W tym okresie będzie można spotkać strażników miejskich w okolicach placówek oświatowych. Funkcjonariusze będą zabezpieczać, asekurować i uważać na przechodzące przez jezdnię dzieci oraz promować bezpieczne zachowania i edukować w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Spotkania w szkołach

Bardzo ważnym elementem akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły'' będą spotkania strażników miejskich z uczniami w szkołach. Seria zajęć będzie skierowana na kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych w drodze do i ze szkoły. Strażnicy przypomną również o noszeniu odblasków i uświadomią najmłodszym, że ich używanie jest niezwykle istotne. - Ponadto przekażemy do szkół programy profilaktyczne, gdzie jednym z omawianych tematów będzie prelekcja dotycząca charakteru pracy strażnika miejskiego a realizacja zadań straży miejskiej – dodaje Krystyna Kwidzińska Kulas. Wrześniowe kontrole nie kończą działań Straży Miejskich. Funkcjonariusze przez cały rok szkolny będą sprawdzać otoczenie szkół a uczniom klas pierwszych zostaną przekazane materiały dydaktyczne.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności