Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Bezpieczeństwo i porządek publiczny jako priorytet we współpracy Policji ze Strażami Gminnymi i Miejskimi

24 sierpnia w Starogardzie Gdańskim odbyła się konferencja strażników gminnych i miejskich województwa pomorskiego. Tematem rozmów była przede wszystkim współpraca Policji ze Strażami Gminnymi oraz Miejskimi dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przedstawiciele pomorskich Straży Gminnych i Miejskich spotkali się w sali konferencyjnej Hotelu Strzelnica. Gości przywitała Krystyna Kwidzińska-Kulas -Prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i jego zastępca Tadeusz Błędzki.  - Miło mi powitać Państwa po raz kolejny w Starogardzie Gdańskim. Uważam, że takie cykliczne spotkania, konferencje, dotyczące bezpieczeństwa naszych mieszkańców są niezwykle ważne i bardzo potrzebne – mówił Prezydent Janusz Stankowiak. - Chylę czoło przed Panią prefekt Krystyną Kwidzińską-Kulas i przed współpracownikami, którzy organizują z taką determinacją te spotkania. Myślę, że to, iż dziś omówicie wspólną współpracę jest niezwykle ważne – dodał. Dziękuję Państwu za wizytę w Starogardzie, mam nadzieję, że będziecie się tutaj czuli bardzo dobrze i już dzisiaj zapraszam na kolejną konferencję do naszego miasta. Podczas spotkania Grzegorz Mitura – Komendant KPP w Starogardzie Gdańskim omówił zakres i sposób współpracy Policji ze Strażami Gminnymi oraz Miejskimi dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Poruszono również m.in. tematy takie jak nieprawidłowości w funkcjonowaniu Straży Gminnych i Miejskich w świetle prowadzonych kontroli przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, które przedstawił Michał Ogonowski – młodszy aspirant KWP w Gdańsku; omówiono także zakres i sposób współpracy Policji ze Strażami w Województwie Pomorskim, a także nielegalne wysypiska śmieci, o których opowiadał Naczelnik Wydziału Środowiska - Sebastian Brauer. Na konferencji odbyło się też uroczyste nadanie Krzyża za Zasługi oraz wręczenie Dyplomów Uznania.  Krzyż  Zasługi  za wieloletni staż pracy i działania na rzecz dobra oraz bezpieczeństwa społeczności lokalnej, ochronę porządku publicznego i wzorową pracę otrzymali: Tomasz Dusza Komendant Straży Miejskiej w Sopocie, Robert Czekajski Komendant  Straży Miejskiej w Kwidzynie, Mirosław Iljin Inspektor  Straży Miejskiej w Kwidzynie.  Dyplomy Uznania trafiły do Piotra Bruskiego - Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej w Kościerzynie oraz Tadeusza Szuta - Starszego Inspektora Straży Miejskiej w Kościerzynie. Zwieńczeniem rozmów było podsumowanie przebiegu wydarzenia pn. „Bezpieczne Wakacje” zorganizowanego dla dzieci przez Straże Miejskie Województwa Pomorskiego oraz wprowadzenie do wrześniowej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Fot. Anna Więckiewicz  

Galeria zdjęć

Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023 Konferencja Straży Miejskich i Gminnych 2023
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności