Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Badamy potrzeby osób z niepełnosprawnościami

Szanowni mieszkańcy, zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej tematów związanych z niepełnosprawnością oraz potrzebami mieszkańców miasta Starogard Gdański w zakresie dostępności usług publicznych. Ankieta jest w pełni anonimowa i składa się z kilku bloków mających na celu zebranie opinii na tematy związane z niepełnosprawnością, ale także różnych potrzeb w zakresie zapewnienia dostępności usług publicznych. To ważna inicjatywa realizowana przy współpracy z Urzędem Miasta Starogard Gdański przez Uniwersytet Rzeszowski w ramach projektu „Obserwatorium Dostępności Usług Publicznych”, finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wyniki zostaną przedstawione Prezydentowi Miasta Starogard Gdański. Pozwolą one lepiej zrozumieć potrzeby mieszkańców i wyznaczyć kierunki dalszych działań mających na celu poprawę dostępności usług publicznych. Warto podkreślić, że 29 maja odbyło się posiedzenie Rady ds. Osób z Niepełnosprawnościami, podczas którego również poruszono kwestie związane z dostępnością oraz potrzebą aktywnego udziału mieszkańców w badaniu ankietowym. Do udziału w badaniu zachęcała obecna na spotkaniu Patrycja Bławat Kulińska - Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych, która podkreśliła, że temat ten, bardzo ważny dla Prezydenta Miasta odgrywa kluczową rolę w planowaniu polityki miejskiej. Link do ankiety: Badanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami Liczymy na Państwa głosy i zaangażowanie.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności