Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Autobusy miejskie pojadą do Rokocina

Lokalne samorządy planują rozszerzyć komunikację miejską do miejscowości Rokocin. Być może już latem mieszkańcy gminy wiejskiej będą mogli korzystać z przedłużonej linii nr 7. Rada Miasta na sesji w dniu 21 marca 2018 roku upoważniła prezydent miasta do zawarcia porozumienia z Gminą Starogard Gdański w tej sprawie. Z inicjatywą rozszerzenia komunikacji miejskiej do Rokocina wyszła Gmina Starogard Gdański. Miejski Zakład Komunikacji zapewnił, że technicznie jest w stanie sprostać temu zadaniu poprzez przedłużenie istniejącej linii nr 7 do wskazanej miejscowości. Szacuje, że koszt przedłużenia tej linii zmieści się w kwocie 5,5 tys. zł rocznie. Przewoźnik zakłada 4 kursy na dobę. Obecnie na mocy porozumienia pomiędzy Gminą Starogard Gdański i Gminą Miejską Starogard Gdański miejskie autobusy nr 7,12,15 i 25 kursują całorocznie do Koteż i Nowej Wsi Rzecznej oraz sezonowo do Płaczewa. Koszt utrzymania linii całorocznych (z wyłączeniem linii sezonowej) współfinansuje Gmina Wiejska.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności