Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

Amatorzy kwiatów z miejskich klombów złapani na gorącym uczynku

Jeden zrywał róże z miejskich klombów okalających Pomnik Adama Mickiewicza, drugiego skusiły róże na Rynku. Obaj próbowali zrobić bukiety dla bliskich im pań. Zdarzenia zarejestrowały kamery monitorujące plac i Rynek. Straż Miejska zareagowała błyskawicznie. Złodzieje miejskich kwiatów zostali ujęci. W piątek 30 lipca około godz. 19 operator monitoringu powiadomił patrol Straży Miejskiej o osobie, która zrywa kwiaty z klombu miejskiego, okalającego pomnik Adama Mickiewicza. Strażnicy Miejscy zareagowali błyskawicznie. Nie zmylił ich nawet kamuflaż, który zastosował ów obywatel. Ubrany był bowiem w kamizelkę ostrzegawczą, jaką wykorzystują pracownicy pielęgnujący tereny zielone w mieście. Sprawca został ujęty i przekazy w ręce Policji. Podobne zdarzenie miało miejsce na Rynku. Również w tym przypadku amator bukietu z miejskich kwiatów został ujęty. - To nie był pierwszy taki przypadek – informuje rzecznik prasowy Straży Miejskiej Leszek Żołądowski. - Dzięki monitoringowi ujęliśmy kolejnych miłośników kwiatów nabytych w nielegalny sposób. Tydzień wcześniej kamera zarejestrowała wizerunek mężczyzn, którzy ukradli kwiaty o wartości ok. 1000 zł. Nagranie z monitoringu zostało przekazane Policji. Przestrzegamy przed takimi zachowaniami. Obecnie Starogard Gdański monitoruje 107 kamer. Od 15 lipca obserwacja trwa całą dobę. Nawet jeśli obsługa monitoringu nie wychwyci zdarzenia w rzeczywistym czasie, to zawsze można do niego wrócić, odtworzyć nagranie i sprawdzić co się wydarzyło - dodaje rzecznik.

Galeria zdjęć

Amatorzy miejskich bukietów złapani na gorącym uczynku Amatorzy miejskich bukietów złapani na gorącym uczynku Amatorzy miejskich bukietów złapani na gorącym uczynku Amatorzy miejskich bukietów złapani na gorącym uczynku Amatorzy miejskich bukietów złapani na gorącym uczynku Amatorzy miejskich bukietów złapani na gorącym uczynku
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności