Aktywność bez ograniczeń dzięki miejskiej dotacji
3000 zł wsparcia dla Stowarzyszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START-ON, które zorganizuje zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami z naszego miasta.
Umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą „Startujemy razem 2026” podpisał 25 marca prezydent miasta Janusz Stankowiak z wiceprezes stowarzyszenia Katarzyną Wątką-Demską. Dzięki otrzymanym pieniądzom osoby niepełnosprawne będą uczestniczyć w zajęciach na pływalni przy szkole nr 1 oraz w sali sportowej przy PSP nr 2. Spotkania odbywać się będą od kwietnia do grudnia 2026 roku. Założyciele stowarzyszenia START-ON mają wszechstronne doświadczenie w zakresie działalności z osobami z niepełnosprawnościami. Przez wiele lat pracowały przy większych i mniejszych, ogólnopolskich i międzynarodowych projektach związanych ze sportem wyczynowym i amatorskim osób z niepełnosprawnościami.
