60 lat "Misia Uszatka". MPP Nr 3 świętowało jubileusz istnienia
Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 3 „Miś Uszatek” funkcjonuje już od 1964 roku. Obchodzi w tym roku 60-lecie swojego istnienia. Z tej okazji 16 maja br. w murach budynku odbyła się uroczysta akademia oraz piękne występy dzieci.
Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, jego z-ca ds. społecznych Maciej Kalinowski i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Agnieszka Buczyńska. Był także Radny Rady Miasta Artur Cybula, dyrektorki zaprzyjaźnionych przedszkoli, przedstawiciele Rady Rodziców z Przewodniczącą Agnieszką Kokosińską na czele.
Od lewej Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Agnieszka Buczyńska, Radny Rady Miasta Artur Cybula, z-ca prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak
Pojawiła się również Dyrektor Delegatury w Tczewie Kuratorium Oświaty w Gdańsku Anna Ciewiertnia wraz z wizytator Beatą Andrzejewską. Nie zabrakło absolwentów placówki oraz przedstawicieli licznych instytucji miejskich, m.in Bernadety Grunwald - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starogardzie wraz z absolwentką przedszkola - pedagogiem Ewą Bunikowską, zjawiła się także Beata Ociesa – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych wraz z pracownikami, Anna Drężek – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Seniorzy – przedstawiciele Dziennego Domu Senior + zaprzyjaźnionego z MPP3.
W sposób szczególny powitano emerytowane dyrektorki, Wiesławę Sobecką oraz Marię Ziemer i wszystkich emerytowanych pracowników przedszkola. Nie obyło się bez wspomnień i wzruszeń.
Od lewej dyrektor "Misia Uszatka" Monika Muchlińska oraz pracownik MPP3 Barbara Zielińska-Szyfelbein
- Nasze Przedszkole przeżywa dziś niezwykły dzień, Jubileusz 60-lecia działalności – mówiła obecna dyrektor „Misia Uszatka” Monika Muchlińska. - To bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, a czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, czasem refleksji – dodała.
Dyrektor skierowała także słowa podziękowań do wszystkich którzy wspierali i wspierają Przedszkole. Wyraziła wdzięczność Władzom Miasta za dostrzeganie potrzeb, za remonty, inwestycje, za pomoc w organizacji imprez.
O głos poproszono także Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka, który nie krył dumy i radości z funkcjonowania placówki i jubileuszu Miejskiego Publicznego Przedszkola Nr 3.
Prezydent Miasta Janusz Stankowiak składa życzenia z okazji 60-lecia istnienia Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3
- Szanowna Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy administracji, obsługi, szanowni zebrani -rozpoczął Prezydent. - To przedszkole powstało w innej epoce, a dzisiaj jesteście przedszkolem na miarę XXI wieku. Jest to dobry moment aby podziękować wszystkim pokoleniom wychowawców, nauczycieli, pracownikom administracji i obsługi, za to za co zrobili dla tych pokoleń dzieci uczęszczających tu przez wszystkie te lata – mówił. - Przyjmijcie serdeczne gratulacje. Życzę kolejnych jubileuszy, wszystkiego najlepszego, zdrowia dla was wszystkich i jak najwięcej cudownych dzieci, które widać, że bardzo kochacie i jesteście im oddani. Serdecznie dziękuję.
Uroczystość poprowadziła Barbara Zielińska-Szyfelbein
Od lewej Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Agnieszka Buczyńska, Radny Rady Miasta Artur Cybula, z-ca prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak
Pojawiła się również Dyrektor Delegatury w Tczewie Kuratorium Oświaty w Gdańsku Anna Ciewiertnia wraz z wizytator Beatą Andrzejewską. Nie zabrakło absolwentów placówki oraz przedstawicieli licznych instytucji miejskich, m.in Bernadety Grunwald - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starogardzie wraz z absolwentką przedszkola - pedagogiem Ewą Bunikowską, zjawiła się także Beata Ociesa – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych wraz z pracownikami, Anna Drężek – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Seniorzy – przedstawiciele Dziennego Domu Senior + zaprzyjaźnionego z MPP3.
W sposób szczególny powitano emerytowane dyrektorki, Wiesławę Sobecką oraz Marię Ziemer i wszystkich emerytowanych pracowników przedszkola. Nie obyło się bez wspomnień i wzruszeń.
Od lewej dyrektor "Misia Uszatka" Monika Muchlińska oraz pracownik MPP3 Barbara Zielińska-Szyfelbein
- Nasze Przedszkole przeżywa dziś niezwykły dzień, Jubileusz 60-lecia działalności – mówiła obecna dyrektor „Misia Uszatka” Monika Muchlińska. - To bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, a czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, czasem refleksji – dodała.
Dyrektor skierowała także słowa podziękowań do wszystkich którzy wspierali i wspierają Przedszkole. Wyraziła wdzięczność Władzom Miasta za dostrzeganie potrzeb, za remonty, inwestycje, za pomoc w organizacji imprez.
O głos poproszono także Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka, który nie krył dumy i radości z funkcjonowania placówki i jubileuszu Miejskiego Publicznego Przedszkola Nr 3.
Prezydent Miasta Janusz Stankowiak składa życzenia z okazji 60-lecia istnienia Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3
- Szanowna Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy administracji, obsługi, szanowni zebrani -rozpoczął Prezydent. - To przedszkole powstało w innej epoce, a dzisiaj jesteście przedszkolem na miarę XXI wieku. Jest to dobry moment aby podziękować wszystkim pokoleniom wychowawców, nauczycieli, pracownikom administracji i obsługi, za to za co zrobili dla tych pokoleń dzieci uczęszczających tu przez wszystkie te lata – mówił. - Przyjmijcie serdeczne gratulacje. Życzę kolejnych jubileuszy, wszystkiego najlepszego, zdrowia dla was wszystkich i jak najwięcej cudownych dzieci, które widać, że bardzo kochacie i jesteście im oddani. Serdecznie dziękuję.
Uroczystość poprowadziła Barbara Zielińska-Szyfelbein
Trochę historii
Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w styczniu 1964 roku. Było drugim po Zakładowym Przedszkolu Polfy nowo wybudowanym po wojnie przedszkolem w mieście. Od samego początku swojego istnienia przyjęło nazwę „Miś Uszatek„ i pod tą nazwą funkcjonuje do dziś.
