Logo strony Starogard Gdański. Tu rodzą się gwiazdy.

2013 Rokiem Osób Niepełnosprawnych

Rok 2013 będzie w Polsce Rokiem Osób Niepełnosprawnych. Sejm apeluje o tworzenie warunków równego dostępu osób z niepełnosprawnością do dóbr publicznych i głównych nurtów życia w naszym kraju. W 1997 r. Sejm, przyjmując Kartę Praw Osób Niepełnosprawnych, uznał, że osoby, którym sprawność fizyczna, psychiczna lub intelektualna trwale lub okresowo utrudnia, ogranicza lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie w kwestii życia codziennego, nauki, pracy oraz pełnienia ról społecznych, mają prawo do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia oraz nie mogą być dyskryminowane.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności