Zwieńczenie „Lata komedii z Barbarą Krafftówną”

W tym roku Barbara Krafftówna obchodzi 70-lecie pracy scenicznej. Tym razem świętuje je z książką Remigiusza Grzeli „Krafftówna w krainie czarów”. Wszystko zadzieje się 22 i 23 sierpnia br. w Starogardzie Gdańskim – jedynym polskim mieście, które uzyskało Jej zgodę na organizację „Lata komedii z Barbarą Krafftówną”.

22 sierpnia br. o godzinie 19:00 na ekranie kina „Sokół” w Starogardzie Gdańskim odbędzie się pokaz nagrania sztuki Remigiusza Grzeli pt. „Oczy Brigitte Bardot” w reżyserii Macieja Kowalewskiego z fenomenalnymi rolami Barbary Krafftówny i zmarłego w tym roku Mariana Kociniaka. Jest to rejestracja spektaklu teatralnego z grudnia 2008 roku.

„Oczy Brigitte Bardot” to komedia, którą pochodzący ze Starogardu Remigiusz Grzela napisał na 80. urodziny Pani Barbary. Aktorka gra w niej 108-letnią Anastazję R., być może cudem uratowaną córkę Romanowów, która przez całe życie zbierała pieniądze, aby pojechać na Lazurowe Wybrzeże… taksówką. W castingu na szofera wygrywa cwaniakowaty pan Zbynio- w tej roli nieodżałowany Marian Kociniak. Przeżywają razem wiele perypetii, a w tym również spotkanie z Brigitte Bardot.

To druga sztuka napisana przez Remigiusza Grzelę dla Barbary Krafftówny. Wcześniej aktorka zamówiła u niego monodram „Błękitny diabeł” o ostatnich latach Marleny Dietrich, który zagrała na 60-lecie pracy artystycznej.

Na pokazie legenda polskiego kina, teatru i kabaretu – Barbara Krafftówna – pamiętna Honoratka z serialu „Czterej pancerni i pies”, Felicja z filmu „Jak być kochaną” i Pani Radna z Kabaretu Starszych Panów, pojawi się osobiście. Towarzyszyć jej będzie Remigiusz Grzela.

Promocja książki pt. „Krafftówna w krainie czarów” oraz spotkanie z autorem oraz legendą polskiego kina odbędzie się 23 sierpnia br. o 19:00 w Starogardzkim Centrum Kultury. Po spotkaniu będzie można otrzymać autografy gości.

Na pokaz nagrania sztuki pt. „Oczy Brigitte Bardot” i promocję książki „Krafftówna w krainie czarów” Remigiusza Grzeli wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl