XI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie – znamy finalistów

Do finału konkursu zakwalifikowało się 28 osób z województwa pomorskiego, w tym 4 z naszego miasta. Do 9 marca 2018 r. zobowiązani są dostarczyć autorski projekt ,,Spalanie odpadów komunalnych w piecu szkodzi Tobie i środowisku” wraz z prezentacją multimedialną do Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim.

28 finalistów to osoby z obrębu działania 10 Straży Miejskich i Gminnych. Ze Starogardu Gdańskiego do finału zakwalifikowali się: Aleksandra Zagórska (I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie), Natalia Bruska (II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kociewskiej), Paulina Stangel i Agata Freitag (Zespół Szkół Ekonomicznych).

Zadaniem finalistów będzie zdiagnozowanie najważniejszych problemów dotyczących spalania odpadów komunalnych w swoim mieście, swojej gminie i zaproponowanie ich rozwiązań. Zdobywca pierwszego miejsca otrzymuje nagrodę główną – ,,darmowy indeks” Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

– W tym roku jesteśmy gospodarzami finału XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,STOP SMOGOWI”. Odbędzie się 22 marca 2018 r. w Starogardzkim Centrum Kultury o godzinie 15:00 – przypomniała Krystyna Kwidzńska-Kulas, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim.

Głównymi organizatorami olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku. Partnerami Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie są: Urząd Miejski w Gdańsku – Wydział Rozwoju Społecznego oraz Straże Miejskie i Gminne z województwa pomorskiego, które uczestniczą w konkursie.

Konkurs objęty jest Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl