Wirtuoz gry na wibrafonie sześcioma pałkami w starogardzkim kościele św.Katarzyny!!!

Wczytuję mapę...

Data/Czas
19.05.2019
20:00 - 21:15

Lokalizacja
Kościół pw.Katarzyny Aleksandryjskiej ,Rynek ,Starogard Gdański

Wstęp
Wolny

Strona www


KAROL SZYMANOWSKI-czołowy polski wibrafonista jazzowy,kompozytor,aranżer,pedagog.Studiował w Akademii
Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym[perkusja],oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na
Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa[dyplom z wyróżnieniem].
Zwycięzca konkursów:Jazz Juniors[Kraków],Ceskoslovensky Jazz Festiwal[Karlove Vary],Pomorska Jesień Jazzowa[Bydgoszcz].Laureat Konkursu Improwizacji Jazzowej[Katowice] i Jazz Nad Odrą [Wrocław].
Prowadzi regularną działalność koncertową,współpracuje z zespołami bluesowymi i grupami wykonującymi muzykę etniczną.Występował na większości jazzowych festiwali w Polsce[m.in.Jazz Jamboree,Summer Jazz Days,
Jazz Nad Odrą,Jazz Jantar,Sopot Molo Festival].
Jest Autorem Sześciopałkowej Techniki Gry Na Wibrafonie,która umożliwia prezentację gatunków muzycznych wcześniej dla wibrafonistów niedostępnych.Walory nowej techniki wykorzystuje zarówno w utworach na zespoły kameralne[duety,tria],jak i symfonicznych.
Działalność dydaktyczną Karol Szymanowski prowadzi jako profesor zwyczajny na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
W 2014 roku został uhonorowany ministerialną odznaką ” Zasłużony dla Kultury Polskiej „, a w 2016 roku otrzymał nagrodę ” Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki perkusyjnej ” .

WOJTEK TRAMOWSKI-gitarzysta obracający się w stylistyce jazzowe,choć nie tylko.Współpracował z wieloma muzykami.Szczególnie sobie ceni współpracę ze świetnym gitarzystą Januszem Konefałem.Od wielu lat tworzy wspaniały duet z wirtuozem wibrafonu Karolem Szymanowskim.
Jest on jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu gitary jazzowej im.Marka Blizińskiego ” GUITAR CITY”.

Wirtuoz gry na wibrafonie sześcioma pałkami w starogardzkim kościele św.Katarzyny!!!

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl