Wieczór Ballad i Romansów w wykonaniu Julii Vikman z zespołem

Wczytuję mapę...

Data/Czas
20.04.2018
18:30 - 20:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
30 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 20 kwietnia br. o godzinie 18:30 na koncert Julii Vikman z zespołem. W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Anny German, Czesława Niemena, Żanny Biczewskiej i Władimira Wysockiego. Impreza odbędzie w ramach cyklu Przystanek Kultura w sali widowiskowej SCK. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w recepcji SCK oraz na stronie sck-bilety.interticket.pl/.

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego.
Z czasem uczyła się w akademii muzycznej na klasycznym fortepianie oraz sama uczyła muzyki. Po wydaniu płyty „Dreams of Necton” z art-rockowym zespołem Decadance we Francji (Musea Records) jako wokalistka i klawiszowiec tego zespołu z powodzeniem koncertowała na dużych festiwalach w Rosji i Europie Zachodniej.

Przez ponad rok czasu pracowała jako muzyk sesyjny w studiach nagrań Izraela (Tel-Aviv, Jafa)
i stolicy Rosji, Moskwie. Następnie przeprowadziła się do Polski, gdzie rozpoczęła karierę solową
i założyła swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie” i wydaniu trzech płyt:
2008 – „Podmoskiewskie Wieczory”, Radio Gdańsk
2012 – „Bielyje Rozy”, Selekta Studio
2013 – „Ballady i Romanse Rosyjskie”, Selekta Studio

Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertowała w Polsce, Niemczech i Francji. Występowała na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W lipcu 2013 roku wyszła na świat debiutancka płyta z materiałem autorskim Julii Vikman „The Autumn Dreams”, album zawierał 6 utworów, którymi Julia prezentowała swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikalny projekt, styl którego artystka sama określa jako „Fantasy”. Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoś takiego na rynku muzycznym jeszcze nie było.

Wieczór Ballad i Romansów w wykonaniu Julii Vikman z zespołem

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl