Wesoła Wdówka

Mapa niedostępna

Data/Czas
13.10.2018
17:00 - 19:00

Lokalizacja
Miejska Hala Sportowa im. Andzreja Grubby

Wstęp

Strona www
bilety.interticket.pl


Operetka „Wesoła Wdówka”.

Lokalizacja: Starogard Gdański, Al. Jana Pawła II Nr 3

13 października 2018 r.
godz. 17:00
Miejska Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gd
Bilety 70 zł

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 13 października 2018 r. o godzinie 17:00 na operetkę „Wesoła Wdówka” – najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara, której wszystkie arie i pieśni to niezaprzeczalne światowe przeboje. Wydarzenie pod patronatem Janusza Stankowiaka – Prezydenta Starogardu Gd. odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w recepcji SCK i na stronie sck-bilety.interticket.pl/.Operetka w trzech aktach Franza Lehara „Wesoła wdówka” w wykonaniu Narodowej Orkiestry Filharmonii Tarnopolskiej oraz solistów i tancerzy Polskiej Sceny Operetkowej.

…Wiadomość o przyjeździe do Paryża, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawarii za rodaka… Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących…

Produkcja Wojciecha Mrozka z udziałem solistów i tancerzy Operetki Śląskiej, oraz solistów sceny krakowskiej, wrocławskiej i warszawskiej. Bogata scenografia, doskonałe kostiumy oraz zabawne libretto uzupełniają całość tego arcydzieła sztuki operetkowej. Przyjazne widowisko dostarcza kilku godzin rozrywki i przyjemności wszystkim melomanom. Wielbiciele muzyki Lehára będą mogli posłuchać jego pięknych melodii i bawić się licznymi perypetiami. Wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem operetka o miłości, zdradzie małżeńskiej i odpowiedzialności. Historia owiana niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw sali balowej. Franciszek Lehar stworzył jedną z najlepszych partytur w historii operetki. Niemal wszystkie utwory stały się światowymi przebojami: Ach, kobietki, Pieśń o Willi czy cudowny walc, nucony pod każdą długością geograficzną Usta milczą, dusza śpiewa. Operetka pełna intryg i wpadek przyciąga widzów dużą dawką dobrego humoru, bogactwem strojów oraz potęgą orkiestry i głosów artystów scen operowych. „Wesoła Wdówka” to ponadczasowa opowieść – zapewnia doskonałą rozrywkę od początku… aż po szczęśliwe zakończenie.

Orkiestra symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu powstała w 2003 r. Od tego czasu kierownikiem artystycznym i głównym dyrygentem jest Mirosław Kril. Ten młody międzynarodowy zespół złożony jest z 67 wybitnych muzyków – najzdolniejszych absolwentów akademii muzycznych Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Rumunii. W czasie istnienia zespół przygotował ponad 120 programów koncertowych różnych stylów.

Z zespołem współpracowali znakomici soliści i dyrygenci Ukrainy i innych krajów m. in. Winston dan Vogel (USA), Claudio Wandelli (Szwajcaria), Jianan Yan (Chiny), Krzysztof Penderecki (Polska), M. Skoryk, I. Kazdan, I. Pylatiuk (Ukraina), a także znakomici soliści: Denis Severin (Szwajcaria), Atsuko Seta (Japonia), Woytek Mrozek (Polska), Krzesimir Dębski (Polska), Julia Morneweg, Oles Klok (Wielka Brytania), Andrij Szkurgan, Aleksandr Pirijew, Bogdana Piwnenko, Lidia Futorska, Etella Czupryk (Ukraina) soliści Narodowej Opery Ukrainy Sergij Magera, Aleksandr Gurec, Andrij Romanenko, Maria Stefjuk, Walentyna Stepowa i wielu innych. Orkiestra symfoniczna gościnnie występowała m. in. w Polsce, Francji, Niemczech, Belgii, Mołdawii i Szwajcarii.

OBSADA:
Miroslaw Kril – Dyrygent

SOLIŚCI:
Jolanta Kremer – Hanna Glawarii
Oskar Jasiński – Hrabia Daniło
Monika Rajewska – Walentyna
Ireneusz Miczka – Baron Mirko Zeta
Bartosz Nowak – Kamil de Rosillon
Jerzy Gościński – Niegus
Marcin Kotarba – Cascada
Jarosław Tyran – St. Brioche

Narodowa Orkiestra Filharmonii Tarnopolskiej

Tancerze Opery Lwowskiej.

Wesoła Wdówka

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl