Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Sochy

Wczytuję mapę...

Data/Czas
24.03.2017 - 18.04.2017
18:00 - 19:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury i Galeria „A” im. Michała Faryseja zapraszają na wystawę malarstwa Andrzeja Sochy. Wernisaż odbędzie się 24 marca br. o godzinie 18:30. Spotkanie będzie tłumaczone w języku migowym dla osób głuchych i słabo słyszących. Wystawę w Galerii „A” będzie można oglądać do 18 kwietnia br.

Andrzej Socha urodził się w 1950 roku w Lublinie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Dyplom uzyskał w 1975 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Artysta uprawia malarstwo sztalugowe, pastel, akwarele, rysunek, sztukę użytkową.
Andrzej Socha miał wystawy i swoje prace wystawiał w Polsce, Szwajcarii, Korei Płd., Hong Kongu, Niemczech, Litwie i Nowym Jorku, gdzie mieszkał i tworzył w latach osiemdziesiątych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
8 kwietnia 2015 roku otrzymał nagrodę specjalną Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego „za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony Kultury” oraz „za wielki kunszt warsztatu i niezwykłą estetykę prac”.

Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Sochy

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl