Wernisaż wystawy „Akwarelą i piórkiem…” Tomasza Góreckiego

Wczytuję mapę...

Data/Czas
18.03.2016 - 18.04.2016
Całodniowe

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp

Strona www
http://website.sck.art.pl/


Wernisaż wystawy „Akwarelą i piórkiem…” Tomasza Góreckiego odbędzie się w piątek 18 marca br. o godzinie 18:00 w Starogardzkim Centrum Kultury, w Galerii „A” im. Michała Faryseja. Wystawa jest zbiorem wybranych prac wykonanych na przestrzeni ostatnich lat.

Są to prace powstałe z czystej przyjemności tworzenia, utrwalenia chwili, zatrzymania czegoś ulotnego, zaistniałego pod wpływem podróży artysty – „tych w przestrzeni jak i wewnętrznych”. Wystawione będą także prace komercyjne wykonane pod konkretne zlecenia zawierające przekaz reklamowy, promujące konkretną markę czy produkt.
– Takie zestawienie prac wynika z faktu, że sztuka przeplata się z moim życiem zawodowym, nierozerwalnie łącząc się w jedną całość – stwierdza Tomasz Górecki.

Tomasz Górecki jest ilustratorem, grafikiem komputerowym. Tworzy i pracuje w Starogardzie Gdańskim. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor ilustracji książkowych, prac malarskich oraz grafiki komputerowej. Swój warsztat artystyczny opiera głownie na akwareli i rysunku piórkiem, wzbogacając obie techniki o grafikę komputerową.

Do największych osiągnięć artysty można zaliczyć: wyróżnienie przyznane w 2012 roku w konkursie malarskim za cykl akwarel „Zimowy pejzaż Elbląga”, nagrodę firmy Big Star za projekt „Route 66” wykorzystany na t-shirtach w sezonie 2012 roku, ilustracje wraz z oprawą graficzną do „Elementarza gwary Kociewskiej” wydanego w 2008 roku przez Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury „Ognisko” razem z zeszytami ćwiczeń, jak również cykle grafik promujące takie miasta jak: Poznań, Tczew, Elbląg czy Starogard Gdański. Wartymi uwagi są również projekty graficzne wykonane dla Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim jak i innych firm i instytucji.

Zawodowo zajmuje się grafiką komputerową, głównie koncentrując się na grafice wektorowej. Prace wykonane w tej technice można znaleźć w licznych materiałach reklamowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim, gdzie pracuje zawodowo, jak również dotyczących samego Starogardu Gd.

Wystawa „Akwarelą i piórkiem…” czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, do 18 kwietnia br.

Wernisaż wystawy "Akwarelą i piórkiem..." Tomasza Góreckiego

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl