Wernisaż „SYRIA. Nie odwracaj wzroku”. Marcin Suder

Wczytuję mapę...

Data/Czas
08.02.2019 - 31.03.2019
00:00

Lokalizacja
Muzeum Ziemi Kociewskiej

Wstęp

Strona www


Pan Andrzej Błażyński – Dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej ma zaszczyt zaprosić na wystawę pt. „SYRIA. Nie odwracaj wzroku”.

Wernisaż 8 lutego 2019 o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Kociewskiej, ul. Boczna 2

Oferowana wystawa to zdjęcia Pana Marcina Sudera- doświadczonego fotoreportera wojennego, jednego z najbardziej doświadczonych reporterów. Zajmuje się fotografią portretową, reklamową, aczkolwiek jego największą pasją jest fotografia społeczna i wojenna. Nie boi się ryzyka. Suder jeździ na wojny od 21. roku życia (od 2000 roku, gdzie pojechał do Czeczenii). Był m.in. w Afganistanie, Indiach, Iraku, Iranie, Kaszmirze, DR Konga, Mjanmie (Birmie), Palestynie, Ruandzie, Sierra Leone i Sudanie. W 2013 roku został porwany przez jedno z fundamentalistycznych ugrupowań działających na terenie Syrii, które chce powołania na tym terenie państwa islamskiego. Uciekł
„Ja tam jeżdżę dla ludzi, oni są dla mnie najważniejsi. Żołnierze to dla mnie inna kategoria, podobnie jak fotoreporterzy, jesteśmy tam na innych prawach, w odróżnieniu od cywilów, którzy muszą tam być. Skupiam się na ludziach. Rzadko fotografuję jakieś rozrywane ciała, choć i to się zdarza…”

Wystawę będą mogli Państwo zwiedzać do końca marca 2019.

Zapraszamy!

Wernisaż "SYRIA. Nie odwracaj wzroku". Marcin Suder

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl