WERNISAŻ MALARSTWA DARIUSZA SYRKOWSKIEGO

Wczytuję mapę...

Data/Czas
22.11.2019
18:00 - 20:00

Lokalizacja
OSIEDLOWY DOM KULTURY

Wstęp

Strona www


GALERIA ODK zaprasza!
22 listopada 2019, 18.00
Twórczość Dariusza Syrkowskiego przy dźwiękach zespołu Expressio z ODK.

…Uciekając od światła, i idąc do światła, można fascynować się tym zjawiskiem w letnie popołudnie jak również patrzeć na dokonania z przeszłości malarskiej artystów. Ta fascynacja światłem opleciona konstrukcjami mojej wieży ,,Mea Turris” jest mi bliska od momentu gdzie po raz pierwszy w 1989 roku w technice akwaforty wykonałem biblijną wieżę Babel w formacie 60×50 cm. Ten czas 30 lat upłynął w zmaganiach z życiowymi problemami, które przeplatały się jak winorośl ze światem malarstwa, rysunku, rzeźby w mojej twórczości.

Wieża, jej symboliczny charakter jest aktualny dla wielu artystów. Dla mnie przeobrażając się z biegiem lat w obszar konstrukcji i struktur gdzie na tych polach materii sztuk pięknych rozgrywam pojedynek z samym sobą. Te powroty i odrzucenia fascynacje i zwątpienia jednym słowem proces twórczy w powstawaniu tego zapisu, zastosowanie perspektywy „di sotto in su”.
Konstrukcje Interior Tower w gwałtownym skrócie perspektywicznym zmierzają ku światłu. To poszukiwanie iluzyjnej formy przestrzeni, wnętrza na wskroś duchowej i abstrakcyjnej formie opisu świata tworząc dla odbiorcy punkt zrozumienia i określenia przez artystę funkcji wielorakości i wyjątkowości formy do zbudowania obrazu. To moja podróż od trzech dekad.

Marzenia pobudzają wyobraźnię, przestrzeń jest pretekstem, istotą jest światło i kolor, co razem oddaje poetykę jaką niesie w sobie malarstwo.

Prof. Dariusz Syrkowski

NOTA O AUTORZE:
Profesor dr hab. Dariusz Syrkowski – malarz, grafik. Dyplom uzyskał w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki.

Na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku prowadzi pracownię malarstwa i rysunku. Wystawia prace od 29 lat w kraju i za granicą. Jest laureatem kilku prestiżowych nagród głównych i wyróżnień w dziedzinie grafiki, malarstwa i scenografii.

GALERIA ODK zaprasza na wernisaż 22 listopada 2019, godz. 18.00 w Galerii ODK.

Wystawa potrwa od 25 listopada do 20 grudnia.

ZESPÓŁ MUZYCZNY EXPRESSIO:
„Expressio” łączy muzykę klasyczną i nowoczesną.
Zespół ten tworzą absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, którzy trenują swój repertuar w ODK.

ODK – ul.Reymonta 1

wstęp wolny

ZAPRASZAMY

WERNISAŻ MALARSTWA DARIUSZA SYRKOWSKIEGO

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl