Video Mapping

Wczytuję mapę...

Data/Czas
15.08.2019
22:30

Lokalizacja
Park Nowe Oblicze przy SCK

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


15 sierpnia przed budynkiem Starogardzkiego Centrum Kultury o godz. 21:00 w ramach kina letniego organizowanego przez SCK w Starogardzie Gdańskim będzie można obejrzeć film pt. „Jestem Bogiem”, tuż po nim – wyjątkowe widowisko łączące ze sobą światło i dźwięk.

Video Mapping – to nowoczesna technologia wyświetlania wizualizacji na budynkach, przedmiotach  oraz innych obiektach. Technika ta wykorzystuję strukturę płaszczyzn na których dana projekcja jest wyświetlana. Mapa obiektu oraz doskonałe ustawienie projektorów daje możliwość uzyskania niesamowitego widowiska multimedialnego, które może być obserwowane jednocześnie przez setki widzów.

Bezpłatny pokaz dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego i okolic jest częścią trzyletniej kampanii społecznej „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię”, realizowanej przez COPERNICUS PL Sp. z o.o.
– Powiat starogardzki należy do obszarów tzw. „białych plam”, czyli powiatów o najniższej wykonywalności badań kolonoskopowych. Wierzymy, że wyjątkowa oprawa wizualna i niestandardowe podejście do tematu zachęci mieszkańców do przyjrzenia się bliżej zagadnieniu profilaktyki nowotworowej. – mówi Małgorzata Kondek, koordynator projektu.

Pierwszy w tym roku video mapping odbył się 9 czerwca w Bytowie, a kolejny 20 lipca w Kościerzynie. Tematem przewodnim pokazów jest profilaktyka raka jelita grubego. Zaplanowane jest jeszcze jedno wydarzenie w Starogardzie Gdańskim.

Kampania jest częścią projektu pn. „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”. Projekt jest współfinansowany przez Unie? Europejska? w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem jest zwiększenie świadomości odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań kolonoskopowych. Rak jelita grubego i odbytu jest trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem, z czego prawie 60% zachorowań występuje w krajach rozwiniętych. W Polsce liczba zachorowań wynosi ok. 19 000 osób rocznie, liczba zgonów natomiast 11 000, co oznacza, że dziennie z powodu raka jelita grubego umiera 33 Polaków. Dlatego niezbędna jest edukacja w tym zakresie.

Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych skierowana jest do aktywnie zawodowo kobiet, jak i mężczyzn w wieku 50-65 lat, którzy nie mają objawów raka jelita grubego i w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie wykonywali badania kolonoskopowego. Z badań mogą skorzystać również osoby młodsze, tj. w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego, lub osoby w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny z zespołami genetycznymi.

By skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy
na stronie www.kolonoskopia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.
Kino letnie rozpocznie się o godzinie 21:00, tuż po nim wyświetlony zostanie Video mapping. Oba wydarzenia odbędą się przy Starogardzkim Centrum Kultury. Wstęp jest bezpłatny.

Video Mapping

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl