Usłyszeć Taniec HISZPANIA

Wczytuję mapę...

Data/Czas
09.02.2020
17:00 - 18:30

Lokalizacja
Kino "Sokół"

Wstęp
35 zł

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury 9 lutego 2020 roku (niedziela) o godzinie 17:00 zaprasza do kina „Sokół” na spektakl „Usłyszeć Taniec HISZPANIA”, będący połączeniem muzyki, tańca i śpiewu. Będzie to wydarzenie kulturalne, wpisujące się w okres karnawału. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w recepcji SCK i internecie na stronie sck-bilety.interticket.pl

Spektakl „Usłyszeć Taniec HISZPANIA” to niezwykła podróż przez świat flamenco. Przepełnione silnymi emocjami historie opowiedziane za pomocą muzyki tańca i śpiewu, wciągają widza w świat wielkich przeżyć i wielowiekowej tradycji. Wirtuozeria gitary w połączeniu z przenikliwymi melodiami, interpretowana przez zmysłowy i charyzmatyczny taniec stanowią barwny kolaż różnych obliczy flamenco, które cały czas się rozwija i inspiruje nowe pokolenia Hiszpanów. Gwiazdą wieczoru będzie niezwykły wirtuoz flamenco, tancerz, śpiewa i pianista Mateo Galito.

Mateo Galito: taniec, śpiew, fortepian, taniec

Małgorzata Wołyńczyk: taniec, palmas,

Andrzej Lewocki: gitara flamenco, śpiew, cajon,

Jakub Wagner: gitara flamenco, cajon

Koncert „Hiszpania” to jedna z produkcji w ramach projektu Usłyszeć Tanieć.

„Usłyszeć Tanieć” to widowisko różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwny spektakl, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. W ramach projektu Usłyszeć Taniec, od premiery w lipcu 2014 roku odbyło się ponad 160 koncertów, pokazów i warsztatów, w takich salach jak Impart Wrocław, Teatr Studio w Warszawie, Teatr Muzycznym w Łodzi, Filharmonia Kaszubska czy Amfiteatr Opery Nova.

Usłyszeć Taniec HISZPANIA

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl