Teatr Młodego Widza – Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

Wczytuję mapę...

Data/Czas
19.02.2017
16:00 - 17:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
10 zł - dzieci, 15 zł - dorośli

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy w tym roku spektakl z cyklu „Teatr Młodego Widza”. 19 lutego br. o godzinie 16:00 na scenie sali widowiskowej SCK zostanie zaprezentowane przedstawienie pt. „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. Bilety w cenie 10 zł – dzieci, 15 zł – dorośli.

„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” , to historia napisana przez twórcę słynnego „Koziołka Matołka”, Kornela Makuszyńskiego a przełożona na język teatru przez Jana Wilkowskiego.

Szewc Kopytko – uczeń i młodzieniec skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat, szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach – lekkoducha i psotnika. Od tej chwili wędrują razem figlując i żartując przy każdej nadarzającej się okazji. Zarówno Kopytko jak i Kwak, nie rozumieją, iż bezmyślne psoty mogą sprawić przykrość i ból. Dopiero napotkany Wędrowiec, uświadamia im, że łzy mogą być oznaką smutku. Mądrzejsi o to doświadczenie nie rezygnują z wyszukiwania powodów do śmiechu. Jako najsłynniejsi w okolicy rozśmieszacze, zostają wezwani na dwór do cierpiącego Króla Powidło , który od ponad 100 lat pogrążony jest w melancholii. Ale co to dla nich za wyzwanie – rozbawić Króla? Powierzone zadanie wykonują perfekcyjnie. Czy mogło być inaczej? Oczywiście Król Powidło nie może powstrzymać się od śmiechu i… Jak kończy się cała historia dowiecie się z naszego przedstawienia…

Ciekawym rozwiązaniem scenicznym, wzbogacającym walory artystyczne spektaklu, są pojawiające się dekoracje na kołach, spełniające rolę parawanu i jednocześnie sceny lalkowej z udziałem żywego planu. Także teksty piosenek Jana Wilkowskiego z melodyjną muzyką Jerzego Dobrzańskiego nadają przedstawieniu barwnego i pogodnego widowiska muzycznego.

Teatr Młodego Widza - Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl