Teatr Medium – „Dom Bernardy Alba”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
15.03.2020
18:00 - 19:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
20 zł

Strona www
www.sck.art.pl


„Dom Bernardy Alba” zagrana przez Teatr Medium to dzieło wybitnie kobiece. Nawet jedyny mężczyzna na scenie gra kobietę. Po raz kolejny na spektakl zaprasza Starogardzkie Centrum Kultury 15 marca br. o godz. 18:00 do sali widowiskowej. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w recepcji SCK i na stronie sck-bilety.interticket.pl

Chociaż sztuka powstała w latach 30. XX wieku, a od tamtej pory wiele się zmieniło w naszej obyczajowości, wydaje się, że problem dzieci izolowanych przez rodziców od świata zewnętrznego cały czas jest aktualny. Chyba każdy z nas spotkał w swoim życiu sobowtóra Bernardy – matki, która za wszelką cenę próbuje uchronić swoje dziecko przed ciemną stroną życia.

„Dom Bernardy Alba” – Federico Garcia Lorca
Reżyseria: Marzena Nieczuja Urbańska
Wykonanie: Teatr Medium
Obsada:
Ewa Bunikowska jako Bernarda
Agnieszka Kozłowska jako Adela
Pioter von Ossovsky jako Martirio
Ola Wiczyńska jako Magdalena
Ewa Czuba jako Poncja
Monika Tomczak – Betlejewska jako Angustias
Sabina Splitter jako Amelia
Iwona Ewa Klinger jako Josefa (babcia)
Anna Benert jako kobieta
Karolina Niemczyk jako kobieta
Magdalena Dalecka jak służąca

Opinie widzów:
„W kilku słowach. Świetna sztuka i doskonali aktorzy Teatru Medium. Nie sposób nie powiedzieć- rewelacja. Te emocje, stroje, cała sceneria, perfekcyjnie oddana atmosfera sztuki. Przeniesienie w czasie. Dziękujemy za te półtora godziny w Domu Bernardy. Wrażenia niezapomniane.”

„Polecam. „Dom Bernardy Alba” – czyli spektakl w/g Federico Garcia Lorca, reżyseria Marzena Nieczuja Urbańska, oprawa plastyczna Katarzyna Ostrowska. A wszystko to w znakomitym wykonaniu grupy teatralnej o nazwie ” Teatr Medium”, działającej z ramienia Starogardzkiego Centrum Kultury. Przyjemność uczestniczenia w tym wydarzeniu była dla nas tym większa, że w końcu osobiście, za pomocą własnych zmysłów, mogliśmy przekonać się, że to nie są żadne przelewki, i z radością zawołać: W Starogardzie mamy prawdziwy teatr!”

Teatr Medium - "Dom Bernardy Alba"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl