STRYJEŃSKA. LET’S DANCE ZOFIA | Spektakl w wykonaniu Doroty Landowskiej

Mapa niedostępna

Data/Czas
05.12.2019
18:00 - 20:00

Lokalizacja
Sala przy Dworcu PKP

Wstęp
wolny

Strona www
starogard.pl


5 i 6 grudnia zobaczymy w Starogardzie Gdańskim monodram „STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!”, w głównej roli – starogardziankę Dorotę Landowską. Aktorka wciela się w postać Zofii Stryjeńskiej – ekscentrycznej malarki XX wieku. Monodram to efekt pracy międzynarodowych artystów. Jest teatralną, dokumentalno-filmową oraz muzyczną podróżą po życiu pod prąd – pełnym pasji, namiętności i wewnętrznych rozterek bohaterki.

Kocha tak bardzo, że mąż musi ja dwa razy umieścić w zakładzie psychiatrycznym. Studiować chce tak bardzo, że przez rok udaje mężczyznę. Wyrazista, barwna, rozszalała we wszystkim, co robi. Niejednoznaczna i nieprzewidywalna. Raz bawi, raz irytuje. Jak kocha to do zatracenia, jak pracuje to na zatracenie. Mistrzyni przesady. Tak w skrócie można scharakteryzować postać, w którą w monodramie „STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!” wciela się znana polska aktorka – Dorota Landowska, rodowita starogardzianka.

Wstęp wolny – po wcześniejszym zarezerwowaniu i odebraniu wejściówki w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury. Liczba miejsc ograniczona!

STRYJEŃSKA. LET’S DANCE ZOFIA | Spektakl w wykonaniu Doroty Landowskiej

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl