Starogardzki Dzień Seniora

Wczytuję mapę...

Data/Czas
20.10.2019
17:00

Lokalizacja
Hala Miejska im. Andrzeja Grubby

Wstęp
wolny

Strona www
starogard.pl


Urząd Miasta Starogard Gdański oraz Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na Starogardzki Dzień Seniora, który odbędzie się w dniu 20 października 2019 r. o godzinie 17:00 w Hali Miejskiej im. A. Grubby przy ul. Olimpijczyków Starogardzki 1 w Starogardzie Gdańskim.

To dzień szczególny, bo to Dzień Seniora. Człowieka doświadczonego z workiem pełnym umiejętności i bagażem niezliczonych historii dnia codziennego. To będzie moment chwili dla ucha by wspólnie usiąść i posłuchać dobrych piosenek w wykonaniu p. Krystyny Giżowskiej oraz p. Wojciecha Gąssowskiego.

Krystyna Giżowska – Zadebiutowała w wieku lat 14 w 1968 roku jako solistka w Zespole Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. W tym samym roku została finalistką popularnego wówczas konkursu Giełda Piosenki, podczas którego poznała Ryszarda Balickiego oraz Ryszarda Poznakowskiego i nawiązała współpracę z ich big-bandem oraz zajęła 2. miejsce na II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu[1].

Profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie Krystyna Giżowska rozpoczęła w 1976 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (acz własnego) repertuaru zdobyła II nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania i obyciu estradowemu.

Repertuar jej piosenek jest bardzo różnorodny. Niektóre z nich – jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat” – pobiły rekordy popularności. Z kolei utwory bardziej ambitne – jak: „Blue Box”, „Nim zrobisz błąd” czy „Koncert na światło i cień” – zyskały najwyższe uznanie krytyki.

Wojciech Gąssowski – polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Największą sławę przyniósł mu w latach 80. utwór „Gdzie się podziały tamte prywatki”, natomiast w latach 70. „Przygoda bez miłości” (z zespołem Test), a w latach 60. „Zielone wzgórza nad Soliną” (z zespołem Tajfuny)
Wojciech Gąssowski współpracował z wieloma zespołami, m.in.: Czerwono-Czarni, Chochoły, Tajfuny, Polanie, Grupa ABC, Test.
Wystąpił w epizodycznych rolach w filmach Dwa żebra Adama Janusza Morgensterna, Molo Wojciecha Solarza i Piłkarski poker Janusza Zaorskiego.
Nagrał piosenki do serialu Wojna domowa, jest też wykonawcą tytułowej piosenki serialu M jak miłość.
W 1985 wraz z ówczesną partnerką – tancerką Małgorzatą Potocką i prowadzoną przez nią grupą baletową Sabat był jednym z zakładników porwanego przez palestyńskich terrorystów statku MS „Achille Lauro”.
W 2005 został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”[2].
17 listopada 2010 r. ukazała się najnowsza płyta artysty, zatytułowana I Wish You Love. Płyta zawiera utwory z lat 30., 40. i 50., z repertuaru takich gwiazd jak Frank Sinatra, Nat King Cole, Dean Martin czy Ella Fitzgerald.

Starogardzki Dzień Seniora

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl