„STAROGARDZIANIE z urodzenia i wyboru” – Wystawa fotografii Krzysztofa Rudka

Wczytuję mapę...

Data/Czas
20.01.2017 - 10.02.2017
18:00 - 19:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 20 stycznia 2017 roku o godz. 18:00 do Galerii „A” im. Michała Faryseja odbędzie na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Rudka pt. „STAROGARDZIANIE z urodzenia i wyboru”. Jak wskazuje nazwa wystawy Krzysztof Rudek zaprezentuje fotografie Starogardzian, którzy byli bohaterami jego sesji dla magazynu „VERIZANE”. Będą to ujęcia nie publikowane. Wystawę zdjęć będzie można oglądać do 10-go lutego br.

Krzysztof Rudek jest fotografem i fotoreporterem związanym z magazynem „VERIZANE”, członkiem Starogardzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Józefa Walińskiego.

„Urodziłem się z aparatem w dłoniach, a moim pierwszym zdjęciem był portret zdziwionego lekarza odbierającego poród. Taki żarcik.
Urodziłem się w tym samym roku, w którym świat usłyszał po raz pierwszy płytę L.A. Woman z utworem „Riders on the Storm” grupy The Doors i album Johna Lennona – „Imagine”, Fancis Giacobetti był autorem zdjęć do kalendarza Pirelli, a Joe Frazier pokonał Muhammada Alego. Rosłem, obserwowałem świat i nieuchronnie zmierzałem w stronę radzieckiej wersji aparatu Leica II czyli popularnego Zenita. Wreszcie dostałem go od ojca. Pstrykałem i pstrykałem ale nie zachowało się ani jedno zdjęcie z tego pięknego okresu, więc nie wiem czy przejawiałem jakiś talent. Minęło kolejnych wiele lat i do moich rąk trafił cyfrowy aparat Sony Mavica na dyskietki 3,5 calowe. Zakochałem się w nim ale znowu nie dane mi było cieszyć się tym cudeńkiem zbyt długo, żadne też ze zdjęć nie przetrwało do dzisiaj. Nadszedł wreszcie rok 2005! Na świat przyszło nowe dziecko firmy Canon: Canon 350D z fabrycznie dołączanym obiektywem 18-55mm f3.5-5.6. I się zaczęło pstrykanie! A mieszkałem wówczas w Londynie. I to pstrykanie trwa do dzisiaj. A nie mieszkam już w Londynie. W 2014 roku zaproponowano mi współpracę z czasopismem „Verizane”, a w lutym 2015 ukazał się pierwszy numer z moimi fotografiami. Najchętniej fotografuję architekturę oraz ludzi.
Największe osiągnięcie w dziedzinie fotografii? Porównanie moich zdjęć w „Verizane” z prezydentem Starogardu Gdańskiego Januszem Stankowiakiem do zdjęć prezydenta Baracka Obamy zrobionych dla magazynu „Time””.

"STAROGARDZIANIE z urodzenia i wyboru" - Wystawa fotografii Krzysztofa Rudka

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl