Spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem współautorem – książki „Podróże do granic”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
04.10.2018
17:00 - 19:00

Lokalizacja
Miejska Biblioteka Publiczna

Wstęp
bezpłatny

Strona www
http://mbpstarogard.pl


Serdecznie zapraszamy fascynatów literatury oraz podróży na spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem – współautorem książki „Podróże do granic”, którą napisał ze swoim synem Joachimem Czerniakiem.

„Podróże do granic” – to historia o prawdziwym życiu, dalekich podróżach, o przyjaźni i o zmaganiach ze śmiertelną chorobą. To przekaz, który otwiera oczy i porusza serca. Bawi i wzrusza. To trzy opowieści, które dzieją się nadal, i które z trudem upakowaliśmy do jednej okładki.

Streszczenie książki
Część pierwsza: „Tam, gdzie się nosi duże kapelusze”– Akcja rozpoczyna się w czerwcu 2008 roku w Boliwii, gdzie Robert (ojciec) przebywa pod koniec półrocznej podróży po Ameryce Południowej. Pod wpływem maila, jaki dostał od pełnoletniego już syna, postanawia wrócić na kilka miesięcy do Polski i w następną podróż wyrusza już razem z nim. Wspólnie z Joachimem przemierzają 12 krajów Ameryki Łacińskiej, by po trzech miesiącach wrócić szczęśliwie, ale już nie jako ojciec i syn – tylko jako sprawdzeni Przyjaciele.
Cześć druga: „Właśnie zwyciężam ze swoim rakiem” – dramatyczna opowieść o chorobie nowotworowej i porażeniu w rdzeniu kręgowym 19-letniego chłopaka.
Cześć trzecia: „Jak próbowałem dogonić kangury” – opowieść o rowerowej wyprawie przez Australię – 10 000 kilometrów.
Epilogi: Epilog Joachima, jest telegraficznym skrótem wydarzeń od czasu powrotu z Australii do dzisiaj, natomiast epilog Roberta opisuje pewne wydarzenie z 2015 roku, które w klamrowy sposób łączy wszystkie opisane w książce perypetie.

Spotkanie odbędzie się 4 października 2018 r. o godzinie 17:00 w Czytelni Popularnonaukowej na drugim piętrze w budynku Biblioteki Głównej przy ulicy Paderewskiego 1.

Spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem współautorem – książki „Podróże do granic”

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl