Spotkanie autorskie z panem JArosławem Ellwartem, współautorem książki „Archeologiczne zabytki Pomorza. Województwo pomorskie”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
16.03.2017
17:00 - 19:00

Lokalizacja
Miejska Biblioteka Publiczna

Wstęp
bezpłatny

Strona www
mbpstarogard.pl


W czwartek, 16 marca 2017 r. zapraszamy wszystkich miłośników geografii, historii oraz regionu na spotkanie z współautorem książki „Archeologiczne zabytki Pomorza. Województwo pomorskie” (napisanej wspólnie z Piotrem Kalką) wydanej przez Wydawnictwo Region.

Za wydawnictwem: „To pierwszy, przygotowany w takiej formie, przewodnik po zabytkach archeologicznych Pomorza, prezentujący najciekawsze stanowiska i obiekty archeologiczne, placówki muzealne i skanseny tematyczne znajdujące się na terenie województwa pomorskiego. Przedstawione są tu miejsca i obiekty, które warto zobaczyć i które można swobodnie zwiedzać, gdyż są dobrze uwidocznione w terenie oraz znajdują się w miejscach w miarę łatwych do spenetrowania. Aby wprowadzić czytelników w szeroką tematykę archeologii, Autorzy przygotowali dwa rozdziały, opisujące najdawniejsze dzieje Pomorza, a także historię prowadzonych na jego terenie badań archeologicznych. Do wszystkich opisanych w niniejszym przewodniku miejsc twórcy dotarli osobiście, dzięki czemu przedstawione w książce informacje na temat stanu obiektów, możliwości dotarcia do nich, ­odległości itd., są jak najbardziej aktualne i wiarygodne.
Całość w kolorze.”

Serdecznie zapraszamy: 16 marca o 17 w Czytelni Popularnonaukowej.

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl