Spotkanie autorskie z Jackiem „Bradziagą” Jarosikiem

Wczytuję mapę...

Data/Czas
15.02.2018
17:00 - 19:00

Lokalizacja
Miejska Biblioteka Publiczna

Wstęp
bezpłatny

Strona www
mbpstarogard.pl


Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z panem Jackiem „Bradziagą” Jarosikiem, autorem książki „Bradziaga znaczy Obieżyświat”.

Jacek „Bradziaga” Jarosik – pieszo, samochodem, motocyklem, kajakiem i rowerem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość. Z założenia unika zorganizowanych form turystyki, preferując model niezależnego obserwatora, któremu łatwiej wniknąć w otaczający świat. Jego życiowe motto to: -Bo ciekawiej jest sznurek pchać, niż ciągnąć. W kilku wyprawach po drogach i bezdrożach kraju, Europy i Azji towarzyszyli mu synowie Jakub i Jędrzej oraz córka Joanna. Byli też Jacek i Henryk, goście zaproszeni do projektu „Granice bez barier”. Podróżował jedynym takim samochodem na świecie, własnoręcznie skonstruowanym. TVN Turbo w cyklu Jazda Polska zrealizowała reportaż o tym pojeździe. Zdjęcia zawarte w książce, nie aspirują do kategorii fotografii artystycznej. To utrwalone w obrazie emocje, i sytuacje. To miejsca, do których nie uda się już powrócić, bo świat nieubłaganie się zmienia. Fotografie te, a także wiele innych przedstawianych było na kilkudziesięciu wystawach i prezentacjach w kraju, nawet w tak niezwykłych miejscach jak ośrodek leczenia uzależnień czy więzienie. O miejscach, które zobaczył, przyrodzie, którą obserwował i spotkanych ludziach może opowiadać bardzo długo… Teraz część opowieści została zapisana. To reportaże z kilku tylko wypraw, są uzupełnione informacjami, czasem uwagami i przemyśleniami autora. Nieraz pisane ciętym językiem, lecz pozbawione złych intencji. Pragnienie poczucia wolności, przygody i poznania świata to powody Jego wędrówek Całość w zamyśle polecana jest osobom, które marzą o podróżach, a z różnych powodów nie popełniły ich jeszcze. Zacząć można w każdym niemalże wieku.. Potrzebna jest wiara w swoje możliwości, trzeźwa ocena sytuacji przepleciona wizją nieznanego. Pieniądze są ważne, jednakże nie decydują o powodzeniu przedsięwzięcia. Przygodą nie musi być odległy kraj, wysokie góry czy dalekie wyspy. Trzeba znaleźć swoje NIEZNANE i odkryć je. Na to zawsze jest czas, w każdym wieku. -Marzenia są niebezpieczne, bo się spełniają… Warto o tym pamiętać czytając tę książkę, a potem – marzyć. By stać się podróżnikiem, a nie świątecznym turystą w sandałach i skarpetach kupującym plastikowe pamiątki made in China.

Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Czytelni Popularnonaukowej (II piętro) w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty przy ul. Paderewskiego 1 w Starogardzie Gdańskim.

Spotkanie autorskie z Jackiem "Bradziagą" Jarosikiem

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl