Spektakl pt. „Shirley Valentine”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
24.09.2016
19:00 - 20:30

Lokalizacja
sala widowiskowa SCK

Wstęp
bilety 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu spektaklu do nabycia w recepcji SCK

Strona www
www.sck.art.pl


Starogardzkie Centrum Kultury i Teatr Minerwa z Gdyni zapraszają 24 września o godzinie 19:00 na spektakl pt. „Shirley Valentine”. Monodram zostanie wystawiony w sali widowiskowej SCK. Bilety 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu spektaklu do nabycia w recepcji SCK.

Tytułowa Shirley Valentine, to gospodyni domowa po czterdziestce. Kiedyś miała marzenia, ambicje i plany. Po wyjściu za mąż, jej życie kręci się wokół prania, sprzątania i gotowania. Jej wielki świat to kuchenny blat, nudne małżeństwo i monotonne obowiązki kury domowej.

Pierwsza część spektaklu dzieje się w kuchni.

Valentine pije wino i dzieli się swoimi refleksjami ze ścianą, bo nikt inny już od dawna jej nie słucha, nikt nie zwraca na nią uwagi. Shirley próbuje zrozumieć dlaczego ona, która kiedyś uwielbiała się śmiać i marzyła o podróżach, dziś nie potrafi cieszyć się życiem. Bohaterka pod wpływem impulsu postanawia zrealizować jedno ze swoich największych marzeń – wyjeżdża na wakacje do Grecji… Bohaterka sztuki Willy’ego Russela, to niesamowita interpretacja Magdaleny Tomaszewskiej, aktorki znanej z nieprzeciętnej wrażliwości i wyczucia roli, w którą się wciela. Monodram Tomaszewskiej od pierwszej sceny pokazuje, że aktorka ma niesamowity warsztat i zmysł, nie bez powodu mówi, że „ta Shirley jest taka bardzo moja”.

Sztuka daje widzom solidną dawkę dobrego humoru, wzruszenia i nadziei, że każdy może odmienić swój los…

Spektakl pt. "Shirley Valentine"

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl