Rowerem przez 3 kontynenty, 43 kraje, 42000 km – Łukasz Ogonowski

Wczytuję mapę...

Data/Czas
05.04.2017
18:30 - 20:30

Lokalizacja
Bakara

Wstęp

Strona www
www.wyprawy.stg.bloog.pl


moich ostatnich 5 nomadowych wyprawach rowerowych, które trwały po 2 miesiące, 14 miesięcy oraz najdłuższa prawie 4 lata. Razem 6 i pół roku podróży rowerowej przez 3 kontynenty, 43 kraje, 42000 km. Oraz o międzykontynentalnej wyprawie przez Europę, Azję i Amerykę Południową, która ma rozpocząć się wiosną 2017 roku. Podczas pokazu będzie można zobaczyć wiele ciekawych zdjęć, gdyż nie korzystałem z infrastruktury turystycznej, lecz z namiotu, hamaku i Natury oraz gościnności lokalnych ludzi. Pożywieniem moim podczas wypraw były potrawy pochodzenia roślinnego, gdyż jestem weganinem od 20 lat.”

Łukasz Ogonowski – podróżnik, nomad, rowerzysta, weganin. Podróżuje od 9 roku życia. Jako nastolatek zjechał sporą część Europy autostopem. W 2006 r. wybrał rower jako środek transportu w podróży i od tego czasu przejechał 42000 kilometrów przez 3 kontynenty. Najdłuższa wyprawa, od Polski do RPA trwała prawie 4 lata i liczyła 27000 kilometrów. Porozumiewa się wieloma językami, których uczył się na bieżąco w drodze.

Przemierzył Afrykę sam, bez eskorty, śpiąc w namiocie czy w hamaku pod gołym niebem, w naturze oraz na terenie domostw lokalnej ludności. W podróżach po świecie odwiedza obozy dla uchodźców oraz domy dziecka i jako wolontariusz prowadzi tam warsztaty z kuglarstwa, gimnastyki, samoobrony, a także uczy angielskiego. Występuje też z pokazami fire show oraz baniek mydlanych, sam lub dołączając do innych performerów ulicznych.

Z pokazami slajdów i prelekcjami występował już w wielu miastach Polski, Europy, w Turcji, Afryce czy na Bliskim Wschodzie, a już 5 kwietnia będziemy mieli niepowtarzalną okazję posłuchać o jego wyprawach, zanim znowu wyruszy w świat.

Spotkanie oko w oko z lwem czy dzikimi słoniami i innymi śmiercionośnymi zwierzętami jak skorpiony, pająki i węże w Afryce. Przejechanie ponad 20 Parków Narodowych na rowerze. Walka o życie i przejście kilka razy śmiercionośnej malarii. Uderzenie przez TIRa w Turcji. Samotna, kilkuletnia podróż przez Afrykę… ZAPRASZAMY!

1. podróż: Polska – Ukraina – Rumunia – Węgry – Słowacja – Polska.

2. podróż: Polska – Niemcy – Francja – Hiszpania – Portugalia – Hiszpania – Maroko – Zachodnia Sahara – Mauretania – Senegal – Gambia – Senegal.

3. wyprawa: Polska – Ukraina – Mołdawia – Rumunia – Bułgaria – Turcja zakończona potrąceniem przez TIR-a.

4. wyprawa: Polska – Białoruś – Ukraina – Rumunia – Bułgaria – Turcja – Grecja – Cypr – Liban – Jordania – Izrael – Palestyna – Egipt – Sudan – Etiopia – Kenia – Uganda – Ruanda – Burundi – Tanzania – Zambia – Zimbabwe – Botswana – RPA – Swazilandia – Mozambik – RPA.

5. wyprawa: Czechy – Niemcy – Szwajcaria – Francja – Hiszpania – Kraj Basków wybrzeżem do Galicji – Portugalia – Hiszpania – Maroko – Zachodnia Sahara – Mauretania – Senegal – Gambia – Casamance – Guinea Bissau – Casamance – Gambia.

6. wycieczka: Skandynawia (Szwecja, Norwegia, Dania) i Niemcy

7. międzykontynentalna wyprawa przez Europę, Azję i Amerykę Południową rozpocznie się wiosną 2017 roku.

Mecenasem spotkania jest firma Profesio www.profesio.pl

Rowerem przez 3 kontynenty, 43 kraje, 42000 km - Łukasz Ogonowski

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl