Przystanek Kultura – Koncert „Celtic fusion” zespołu Jig Reel Maniacs

Wczytuję mapę...

Data/Czas
13.03.2016
17:00 - 18:30

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp

Strona www
http://website.sck.art.pl/


13 marca

godz. 17:00

sala widowiskowa SCK

W marcu obchodzony jest Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. Z tej okazji 13 marca o godzinie 17:00 w ramach cyklu „Przystanek kultura”, w Starogardzkim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu JRM – Jig Reel Maniacs. Bilety w przedsprzedaży 20 zł, w dniu koncertu 30 zł do nabycia w recepcji SCK.

Zespół JRM obchodził w 2015 roku 25-lecie, gra tradycyjną muzykę celtycką (irlandzką, szkocką, walijską, bretońską) łącząc ludowe brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Muzyka Jig Reel Maniacs to nurt inspirowany z jednej strony celtycką spuścizną muzyczną, a z drugiej strony czerpiący z innych kierunków, takich jak jazz, rock, reggae, funk, latin i chillout. Ich brzmienie i styl to najkrócej ujmując: Celtic fusion.

Improwizacje JRM i kontakt muzyków z publicznością to gwarancja doskonałej zabawy i artystycznych przeżyć dla słuchaczy i widzów przyzwyczajonych do energetycznego tańca, jak i spragnionych uważnego słuchania. W projektach koncertowych grupa nie stroni od eksperymentów brzmieniowych, harmonicznych i formalnych. Dzięki otwarciu na różne kierunki muzyczne oraz wszechstronność muzyków, Jig Reel Maniacs realizują z powodzeniem zarówno koncerty akustyczne i etniczne, jak i nowoczesne gatunkowo przedstawienia.

Jigowo-Reelowi Maniacy wydali dwie płyty, jedną koncertową kasetę In the Pub (1996) i drugą studyjną Cosa Gan broga (2009) i jeden Video Clip Live Gallagher’s Frolics (2012), lecz podstawą działania zespołu są żywiołowe koncerty. 18 kwietnia 2013 r. JRM zarejestrowali koncert w Poznaniu. Materiał z tego koncertu jest wolno (ale konsekwentnie, spokojnie i pewnie) opracowywany oraz uzupełniany o kolejne rejestracje koncertów z 2014 i 2015 roku. W efekcie tych działań ma powstać płyta live, która zatytułowana będzie Jig Reel Mania.

W Starogardzie Jig Reel Maniacs zagrają koncert zatytułowany po prostu Celtic fusion. Nie zabraknie w nim tradycyjnych utworów jak i kompozycji własnych zespołu. Uczta dla ucha i tanecznego ruchu gwarantowana!

Skład Jig Reel Maniacs:
Krzysztof Ryszard Brych – flażolety, akordeon, saksofony, dudy, harmonijka ustna
Aleksander Brych – flety, flażolety
Tomek Urban – skrzypce
Michał Jankowski – gitara akustyczna
Krzysztof Konrad Łangowski – gitara elektryczna i realizacja dźwięku
Artur Grudziński – pianino elektryczne i instrumenty klawiszowe
Maksymilian Mińczykowski – perkusja
Mariusz Sprutta – gitara basowa, śpiew

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl