Promocja najnowszego numeru kwartalnika „Prowincja”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
05.07.2019
18:00 - 20:00

Lokalizacja
Klubokawiarnia Szafa

Wstęp

Strona www


„Prowincja” przybywa
W najbliższy piątek w Klubokawiarni Szafa w Starogardzie Gdańskim odbędzie się promocja najnowszego numeru kwartalnika społeczno-kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja”. W najnowszym numerze Anna Lembicz pisze o badaniach archeologicznych na starogardzkiej Starówce.
Pismo wydawane jest społecznymi siłami od lipca 2010 roku przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich Taka Gmina w Sztumie. Do tej pory wydano 36 numerów czyli łącznie ponad 7000 stron. Od 2011 roku kolejne wydania kwartalnika są dofinansowywane przez samorząd województwa pomorskiego, w ramach dorocznych konkursów grantowych „Rozwój kultury w województwie pomorskim”.
– Nazwa kwartalnika „Prowincja” to taka mała prowokacja intelektualna, mówi redaktor naczelny Leszek Sarnowski (przez wiele lat reporter TVP Gdańsk, a obecnie samorządowiec). My nie mamy kompleksów tego, że mieszkamy i pracujemy w niewielkich miejscowościach. Chcieliśmy pokazać, że także z dala od metropolii dzieją się ciekawe rzeczy, mieszkają ludzie, którzy mają coś ważnego do powiedzenia-poeci, prozaicy, muzycy, plastycy, historycy czy opowiadacze oryginalnych historii.
Nakład każdego numeru pisma wynosi 400 egzemplarzy. Na dwustu stronach publikowana jest poezja, proza, a także oryginalne miejsca na mapie Żuław, Powiśla, a od jakiegoś czasu także Kociewia. Do tej pory na łamach kwartalnika prezentowano twórczość Zofii Sumczyńskij, Michała Majewskiego, Jolanty Steppun ze Starogardu Gdańskiego. W najnowszym numerze znajdziemy tekst Anny Lembicz o wykopaliskach na starogardzkiej Starówce, a także wiele ciekawych zdjęć Michała Majewskiego.
Od 2013 roku Stowarzyszenie rozpoczęło wydawanie Biblioteki Prowincji czyli cyklu książek autorów związanych z kwartalnikiem., a że jest ich około pięciuset, to można się spodziewać całkiem sporej Biblioteki.

Promocja najnowszego numeru kwartalnika "Prowincja"

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl