PREKURSOR BEATROCK’A NA KOCIEWIU

Wczytuję mapę...

Data/Czas
19.05.2016
19:30 - 21:00

Lokalizacja
Restauracja Sphinx

Wstęp
wolny

Strona www
koncertomania.pl


BARTAS SZYMONIAK

Wokalista, a zarazem beatboxer, jeden z prekursorów tej sztuki w naszym kraju. Postanowił połączyć ze sobą te dwie umiejętności w jedną całość, co dało piorunujący efekt w postaci nowego gatunku, który sam Artysta określa po prostu jako BEATROCK.

Koncerty Bartasa, to wyjątkowe, niespotykane dotąd na polskiej scenie połączenie wokali, beatboxu i akustycznego rocka w wykonaniu duetu, który tworzy z gitarzystą i wokalistą – Michałem Parzymięso. Muzyka Bartasa tworzona jest NA ŻYWO W OPARCIU JEDYNIE O APARAT MOWY I GITARĘ.

Bartas to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, doświadczenie sceniczne zbierał jako wokalista legendarnego – Sztywnego Pala Azji ( 2007 – 2015 ). Jest także laureatem popularnego „Idola”. W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records, a w czerwcu 2015 r. ukazał się pierwszy solowy materiał, jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków z Jackiem Długoszem, Patrykiem Walczakiem oraz braćmi Kamilem i Łukaszem Rylskimi zatytułowany „Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców”. W nagraniach towarzyszyli mu min. Skubas, Georgina Tarasiuk i Sławek Uniatowski.
Płyta znalazła się w zestawieniu najlepszych albumów 2015 roku portali All About Music i Imperioz.pl. Pod koniec maja 2015 r. singiel „Nagi” trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

 

PREKURSOR BEATROCK'A NA KOCIEWIU

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl