Pokolorujmy Starogard Muzyką – odsłonięcie pianina miejskiego

Wczytuję mapę...

Data/Czas
20.06.2016
17:00

Lokalizacja
Starogard Gd. - Rynek

Wstęp
bezpłatny

Strona www
https://www.facebook.com/PokolorujmyStarogardMuzyka/


“Pokolorujmy Starogard Muzyką” to propozycja ustawienia w mieście ogólnodostępnego pianina, ozdobionego przez lokalnych artystów. Pianina, na którym zagrać będą mogli nie tylko profesjonalni muzycy, ale wszyscy, którzy będą mieli ochotę spróbować swych sił.
Chcielibyśmy, żeby instrument stojący w sercu miasta wyzwolił w jego mieszkańcach inwencję twórczą, odwagę i kreatywność. To także sposób na “odczarowanie” klasycznego instrumentu i pokazanie, jak różnorodną muzykę można na nim tworzyć i odtwarzać. Sposób na to, by zainteresować naszych najmłodszych mieszkańców, zaszczepić w nich bakcyla i miłość do muzyki. To możliwość obcowania ze sztuką dla dzieci ze środowisk deficytowych pod względem dostępu do kultury i szansa na wyłowienie talentów także wśród nich.
Mówi się, że muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje. Mamy nadzieję, że miejskie pianino stanie się pretekstem do spotkań przedstawicieli różnych pokoleń, środowisk i nurtów muzycznych.
Projekt realizowany jest przez Starogardzkie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki przy wsparciu członków Stowarzyszenia Starogard 2030, dzięki środkom zdobytym w konkursie grantowym Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, Tu zmieniam”.

WIS


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl